Якщо вам цікаво, як кухарі завжди готують бездоганні й смачні страви, то ця стаття для вас! Кулінарні хитрощі, які вони використовують, часто тримають у секреті, але про деякі з них ми зараз розповімо! Зрештою, завжди приємно отримати добру пораду.
Секрет соковитого м’яса
При приготуванні м’ясо дуже часто сохне. Щоб цього уникнути, перед приготуванням м’яса потримайте його в маринаді деякий час.
Все, що вам потрібно, це три склянки води, 1/4 склянки солі й 1/4 склянки цукру. Потім приберіть м’ясо в холодильник мінімум на годину (в залежності від розміру і товщини шматка). Не маринуйте м’ясо більш ніж 8 годин.
Кращі млинці
Завжди додавайте до тіста для млинців 2 столові ложки вершків. Тісто вийде пишним, а млинці – дуже смачні.
Секрет яскравих спецій
Перед готуванням спеції бажано обсмажити, щоб вони почали сильно пахнути. І тільки потім готувати з ними страви.
Пюре
Дуже важливо правильно вибрати картоплю. Щоб добитися ідеального смаку й консистенції пюре, завжди додавайте до нього трохи молока і масла. Якщо хочете, щоб пюре вийшло дійсно приголомшливим, додайте до нього збиті вершки.
У вас стара картопля і ви хочете освіжити її смак? Спробуйте цей трюк!
Готуючи картопляне пюре, покладіть в каструлю з картоплею шматочок свіжої моркви, а потім – викиньте її. Таким чином, картопля буде набагато смачнішою.
Дуже смачний стейк
Щоб приготувати ідеальний стейк, ніколи не готуйте холодне м’ясо. Зачекайте не менше 1-2 годин, щоб воно нагрілося до кімнатної температури. Крім цього, важливо просушити шматки м’яса, щоб позбавити їх від зайвої вологи.
Рис
Якщо ви хочете, щоб рис після приготування був білосніжним, додайте у воду сік з ⅓ лимона.
Якщо ви хочете, щоб рис був ідеальним на смак, не забудьте його замочити. Люди часто навіть не здогадуються про те, що рис слід замочити на годину перед готуванням.
Яєчня-омлет
При збиванні яєць, додайте до них трохи кукурудзяного крохмалю. Це поліпшить смакові якості готової страви й одночасно прискорить процес приготування.
Легке пишне тісто
Завжди додавайте до тіста м’яке масло кімнатної температури.
Риба
Перед тим як запікати рибу на грилі, натріть її тонким шаром майонезу з сіллю. Перед подачею – полийте її лимонним соком.
Цукор
Це відмінний підсилювач смаку, як і сіль. Додавати трохи цукру можна майже в усі страви, щоб їх смак став яскравішим.
Яйця
Якщо ви хочете ідеально обсмажити яйце, вам знадобиться трохи масла і солі. На пательні розтопіть половину чайної ложки вершкового масла, потім додайте яйце і запікайте его 4 хвилини. Нарешті, додайте трохи солі й пару ложок гарячої води. Тепер накрийте пательню кришкою ще на 2-3 хвилини.
Не бійтеся часнику
Якщо ви боїтеся використовувати часник в їжі через сильні пахощі, додайте до нього трохи лимонного соку. Це нейтралізує гострий аромат, але смак стане просто чарівним!
Хліб
Якщо ви любите домашній хліб й робите його регулярно, спробуйте поставити миску з водою на дно духовки перед випічкою. Хліб відмінно пропечеться, а скоринка буде дуже хрусткою і ніжною.
Крем-суп
Перед приготуванням крем-супу обсмажте овочі на оливковій олії. Потім додайте воду або бульйон. При смаженні овочів можна додавати цукор – так овочі будуть смачнішими. Про цю хитрість варто пам’ятати також при готуванні тушкованих овочів.
Ще кілька корисних кулінарних порад
- При приготуванні гарніру, замініть воду м’ясним бульйоном – смак стане набагато кращим.
- Щоб вершковий соус вийшов без грудочок, досить додати до нього щіпку розпушувача.
- При приготуванні стейків використовуйте морську сіль замість звичайної. Йодована та звичайна сіль не усуває специфічний запах крові з м’яса, який може зіпсувати вашу страву. Морська сіль нейтралізує цей запах.
- Щоб м’ясо було м’яке й соковите, перед смаженням замочіть його в суміші яєчних білків та кукурудзяного крохмалю. Ця комбінація також підходить як основа для маринаду.
- Щоб торт був ідеальним, не забудьте додати до тіста щіпку солі.
- Додавайте гірчицю в тушковані страви й соуси.
- Готуючи кольорову капусту, завжди додавайте до води чайну ложку харчової соди. Цвітна капуста не тільки збереже свій колір, але і стане смачнішою. Повірте, це чудова ідея!
Літературний переклад – Маруся Фріман