10 продуктів, багатих йодом!

19961

Йод — один з найважливіших і незамінних мікроелементів в організмі людини. Його дефіцит послаблює імунітет і негативно впливає на здоров’я. Погіршує обмін речовин і підвищує ризик ожиріння. Призупиняє роботу щитоподібної залози, погіршує стан шкіри, нігтів і волосся. Викликає набряки, втому та апатію.

jodo

За даними ВООЗ, добова доза йоду становить: 100 мкг для підлітків, 150 мкг для дорослих і 200 мкг для вагітних жінок. Близько 90% йоду надходить з їжею, решта з водою і повітрям. Тому дуже важливо стежити за харчуванням.

10 найкращих продуктів, які допоможуть забути про дефіцит йоду.

Морські водорості

Найбільш доступний продукт, який містить у 100 г до 300 мкг органічного йоду. Цей мікроелемент, отриманий з водорості-ламінарії, краще засвоюється організмом, ніж препарати з йодом (йодид калію та інші). Додайте водорості в улюблений салат, і ви легко зможете задовольнити щоденну потребу в мікроелементі.

Печінка тріски

jodo

Крім того, що вона є джерелом риб’ячого жиру, фолієвої кислоти та багатьох вітамінів (A, D, E), печінка тріски також містить достатню кількість йоду. У 100 г продукту близько 350 мкг корисного елементу.

Фейхоа

Цей тропічний фрукт — єдина рослина, яка конкурує з морепродуктами за вмістом йоду. Вміст йоду в 100 г плодів може досягати 250 мкг.

Тріска

jodo

Крім того, що ця риба відмінне джерело білка, вона багата безліччю вітамінів та мінералів, в тому числі йодом: 110-135 мкг на 100 г.

Креветки

З морепродуктів найбільше йоду містять креветки. На 100 г приблизно 110 мкг, що становить не менше двох третин добової норми.

Тунець

jodo

М’ясо тунця цінується за високий вміст білка, а також за високу кількість важливих мікроелементів, особливо йоду: близько 50 мкг на 100 г продукту. Консервований тунець ідеально підходить для приготування салатів або пирогів. Включайте ці страви у сімейне меню.

Яйця

Яйця містять різноманітні поживні речовини, в тому числі йод. Його вміст: 35 мкг на 100 г. Фахівці рекомендують готувати яєць різноманітні страви та включати їх у щоденний раціон. До речі, яйця – один з небагатьох продуктів, який організм засвоює майже повністю – 97-98%.

Хурма

jodo

Хурма чудово заповнює дефіцит вітамінів і мінералів: магній, натрій, залізо (в хурмі вони навіть перевищують кількість, що є в яблуках) і йод. Показник останнього в продукті: до 30 мкг на 100 г.

Квасоля

Страви з квасолі дуже корисні. Вона містить клітковину, фолієву кислоту та інші важливі речовини. Вміст йоду становить до 15 мкг на 100 г.

Сливи

jodo

Корисні властивості чорносливу багато в чому пояснюються його багатим складом. Тільки йоду у п’яти сливах міститься близько 13 мкг.

Невелика кількість йоду також міститься в молочних продуктах, гречці, журавлині, полуниці, бананах і грибах. Чудовий спосіб включити йод у свій раціон — використовувати йодовану сіль.

Поділіться коментарем