3 продукти, які регулюють рівень цукру в крові

2791

Хороші харчові звички та здоровий спосіб життя загалом необхідні, щоб уникнути надлишку цукру в крові.

Стрибки цукру в крові та стрес підшлункової залози є однією з причин інсулінорезистентності та розвитку цукрового діабету. Це своєю чергою призводить до підвищення ризику інших складних захворювань, таких як метаболічний синдром або деякі види раку. Дізнайтеся про 3 продукти, які допомагають регулювати рівень цукру в крові, у цій статті.

Тому важливо стежити за своїм харчуванням, щоб уникнути високого рівня глюкози в крові. Існує ряд продуктів, які ми можемо їсти, щоб забезпечити здоров’я підшлункової залози, та інші, які можна споживати, щоб обмежити всмоктування цукру в кишківнику та знизити ризик підвищення глюкози.

Яких продуктів слід уникати?

Оскільки дієта є одним з найбільш впливових факторів зміни рівня цукру в крові, ми повинні намагатися виключити або принаймні звести до мінімуму споживання певних продуктів.

Більшість із цих продуктів не мають харчової цінності та є багатими на штучні речовини, шкідливі для нашого здоров’я. Отже, що це за їжа? Нездорова їжа, в загальних рисах; тобто всі види смаженої їжі, випічки, рафінованого борошна, солодощів, печива (навіть крекерів), газованих напоїв.

Junk food on a platter.

Усім пацієнтам з цукровим діабетом рекомендується уникати простих вуглеводів і натомість споживати складні вуглеводи, які перетравлюються і засвоюються повільніше, забезпечують організм енергією та не викликають стрибків глюкози. У цій групі, наприклад, є цільні зерна.

Найсучасніші тенденції включають протоколи періодичного голодування для запобігання діабету або навіть його контролю. Як при профілактичному методі, так і при лікуванні цукрового діабету 2 типу періодичне голодування покращує чутливість до інсуліну та контролює рівень глюкози в крові.

Існують навіть комбінації голодування з кетогенною дієтою або дієтою з низьким вмістом вуглеводів, які корисні для здоров’я підшлункової залози. Однак ці типи протоколів повинні контролюватися професіоналом, особливо якщо вони проводяться людьми, у яких уже розвинулася хвороба.

Деякі поради, які ви маєте знати

З’ївши щось солодке, ми також можемо з’їсти складну вуглеводну їжу, багату клітковиною, щоб нейтралізувати піки глюкози. Серед інших варіантів це може бути яблуко, салат, рослинні вершки, трохи коричневого рису. Споживання клітковини часто є ефективною стратегією для затримки всмоктування глюкози. Таким чином, її проходження в кров буде повільнішим і викличе менше стресу в підшлункової залози.

Сирі продукти, як правило, виробляють нижчі піки глюкози, ніж тільки-но приготовлена, попередньо приготовлена або оброблена їжа. Це пояснюється тим, що глікемічний індекс харчових продуктів може змінюватися залежно від способу приготування або приготування їжі. Оброблена їжа викликає вищий рівень цукру в крові, ніж цільна їжа. Завжди поєднуйте їх і введіть сирі овочі в кожен прийом їжі.

Продукти, які регулюють рівень цукру в крові

Вівсяні пластівці

Ця смачна каша, яку багато людей вже регулярно їдять на сніданок, не тільки дає нам багато енергії, але й допомагає регулювати рівень цукру в крові.

Містить велику кількість клітковини (бета-глюканів), яка за короткий проміжок часу зменшує секрецію інсуліну. Крім того, вівсянка також багата на білок, вітаміни та мінерали. Однак більшість цільнозернових злаків є корисними для контролю рівня цукру в крові. Завжди краще споживати цей тип їжі, а не ультраоброблені продукти, багаті простими цукрами.

Вівсянку можна їсти звареною на воді або на вівсяному молоці, додавати в овочеві супи та смузі, а також використовувати для приготування різноманітних корисних десертів.

a bowl of porridge.

Бобові

Бобові містять багато вуглеводів, але також велику кількість клітковини. Вони також забезпечують вітаміни, мінерали та білки, необхідні для правильного функціонування життєво важливих органів.

Клітковина в бобових може викликати бродіння в кишківнику, що призводить до утворення коротколанцюгових жирних кислот. Цей вид речовини має потужну протизапальну та антиоксидантну дію.

Йогурти

Йогурти – це продукти, багаті пробіотиками, живими мікроорганізмами, які колонізують кишковий тракт, покращуючи його функціональність. Наявність корисної мікробіоти допомагає регулювати всмоктування та рівень глюкози в крові, запобігаючи виникненню таких складних захворювань як цукровий діабет.

Крім того, в останні роки кишкову флору пов’язують з депресивними або тривожними процесами. Таким чином, підтримка здорової мікрофлори корисна для запобігання розладам, пов’язаним із психічним здоров’ям та настроєм.

Пам’ятайте!

Дотримання правильних харчових звичок може регулювати рівень глюкози в крові та запобігти виникненню складних захворювань і необхідності приймання ліків. У наш час цукровий діабет є ендемічним захворюванням, яке несе з собою багато супутніх ускладнень. З цієї причини важливою є хороша стратегія профілактики.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом щодо дієтичних рекомендацій, яких ви повинні дотримуватися, щоб насолоджуватися гарною якістю життя. Крім того, уникайте змін у своєму раціоні без попередньої консультації з лікарем, оскільки замість того, щоб отримати бажану користь, ви можете нашкодити собі.

Поділіться коментарем