4 суміші, які повністю видалять зубний наліт з ваших зубів

332

Зубний наліт — це липка плівка з бактерій, яка утворюється на зубах і може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям порожнини рота, якщо її регулярно не видаляти. Коли зубний наліт накопичується, він може спричинити карієс, захворювання ясен і неприємний запах з рота.

З часом він може затвердіти та перетворитися на зубний камінь, який ще важче видалити, і його може видалити лише стоматолог. Видалення зубного нальоту за допомогою щоденного чищення зубів зубною щіткою та ниткою може допомогти запобігти цим проблемам і зберегти здоров’я порожнини рота. Важливо зазначити, що навіть при регулярному чищенні зубів і використанні зубної нитки певна кількість нальоту все одно може накопичуватися, тому регулярні стоматологічні огляди та чистки мають вирішальне значення для підтримки здоров’я зубів і ясен.

remove tartar

Належний догляд за порожниною рота, тобто зубами і яснами, слід вважати пріоритетом здоров’я, оскільки хороша гігієна порожнини рота може допомогти запобігти неприємному запаху з рота, захворюванням ясен і карієсу. Належна гігієна порожнини рота також допомагає захистити ваші зуби в більш зрілому віці.

Наукові дослідження пов’язують поганий стан здоров’я порожнини рота з деякими серйозними захворюваннями. Ось три відкриття, які заслуговують на увагу:

  • У 2010 році дослідники з Нью-Йоркського університету виявили зв’язок між запаленням ясен і хворобою Альцгеймера.
  • Дослідницька група Гарвардського університету знайшла переконливі докази зв’язку між захворюваннями ясен і раком підшлункової залози.
  • Існує чіткий взаємозв’язок між гігієною зубів і серцевими захворюваннями.

Як утворюється зубний наліт і зубний камінь у роті

Зубний наліт — це липка безбарвна плівка, яка утворюється на зубах і вздовж лінії ясен. Він складається переважно з бактерій, частинок їжі та слини. Зубний наліт постійно утворюється на зубах протягом дня і може накопичуватися протягом декількох годин після чищення. Якщо зубний наліт не видаляти регулярно, він може призвести до таких стоматологічних проблем, як карієс і запалення ясен.

Зубний камінь — це затверділий зубний наліт, який з часом мінералізується. Якщо зубний наліт не видаляється ефективно за допомогою зубної щітки та нитки, він може змішуватися з мінералами слини та тверднути, перетворюючись на зубний камінь. Зубний камінь зазвичай має жовтий або коричневий колір і утворюється над і під лінією ясен. На відміну від нальоту, зубний камінь не можна видалити лише за допомогою зубної щітки та нитки. Для його видалення необхідне професійне чищення зубів стоматологом або гігієністом.

Зубний камінь є ідеальною поверхнею для прилипання зубного нальоту, що ускладнює підтримання належної гігієни порожнини рота. Наявність зубного каменю також подразнює ясна і може сприяти виникненню захворювань ясен. Регулярні стоматологічні огляди та професійне чищення зубів необхідні для видалення зубного каменю та підтримки здоров’я порожнини рота.

ПРИМІТКА: У цій статті визнається, що для запобігання утворенню зубного каменю необхідно видаляти зубний наліт. Хоча ми можемо використовувати ці терміни як взаємозамінні, варто звернути увагу на відмінності.

Що робити з зубним нальотом

Насамперед потрібно почати правильно доглядати за зубами та яснами. Ось основні правила чищення зубів за версією Американської стоматологічної асоціації (ADA):

  • Чистьте зуби двічі на день. Приділяйте час ретельному чищенню (не поспішайте).
  • Використовуйте належне обладнання. Використовуйте хорошу зубну пасту та зубну щітку з м’якою щетиною. Акумуляторні та електричні зубні щітки краще чистять зуби від нальоту та легких запалень ясен, ніж ручне чищення.
  • Використовуйте правильну техніку. Тримайте зубну щітку під невеликим кутом — у напрямку до місця, де зуб стикається з лінією ясен. Чистьте жувальні поверхні, внутрішню та зовнішню сторони зубів, а також язик.
  • Доглядайте за своїм обладнанням. Ретельно промивайте і зберігайте зубну щітку у вертикальному положенні до наступного використання. Не накривайте щітку нічим, оскільки це може сприяти розмноженню бактерій.
  • Замінюйте щітку. Замінюйте щітку кожні три-чотири місяці, зазвичай, коли щетина зношується.
  • Щодня чистьте зуби зубною ниткою.
    • Візьміть приблизно вісімнадцять сантиметрів зубної нитки та обмотайте кінці навколо середніх пальців, залишивши приблизно один-два сантиметри нитки для роботи.
    • Вказівними пальцями проведіть нитку між зубами, обережно рухаючи її вгору і вниз по бічній поверхні кожного зуба і під лінією ясен.
    • Для кожного зуба використовуйте чистий відрізок нитки та обов’язково обробляйте обидві сторони кожного зуба, включаючи задні моляри.

Природні способи видалення нальоту з зубів

Деякі люди вважають за краще використовувати більш природні методи для гігієни порожнини рота. Наприклад, ви можете самостійно приготувати ополіскувач для рота і зубну пасту в домашніх умовах!

Приготувати домашній ополіскувач для рота просто й ефективно. Крім того, ополіскувач не містить спирту та інших хімічних речовин. Ми включили чотири прості рецепти для приготування засобів для догляду за ротовою порожниною. Як ви побачите, всі ці інгредієнти широко доступні, недорогі та корисні для здоров’я.

Вони також ефективно допомагають видалити зубний камінь та інші бактерії з порожнини рота. Тож почнімо!

Рецепт для видалення зубного каменю №1:

  • Інгредієнти: аніс, м’ятна олія, лимон, вода.
  • Змішайте кілька крапель кожного інгредієнта у склянці води й полощіть рот чотири-п’ять разів на день.

Рецепт для видалення зубного нальоту і зубного каменю №2 (ідеально підходить для накопиченого зубного нальоту):

  • Інгредієнти: пів склянки розмарину, одна склянка свіжої м’яти та дві склянки води.
  • Доведіть воду до кипіння, потім додайте м’яту і розмарин. Залиште суміш приблизно на п’ятнадцять хвилин, а потім процідіть. Коли суміш охолоне, ретельно прополощіть рот.

Рецепт для видалення зубного каменю №3 (натуральна зубна паста; добре видаляє зубний наліт):

  • Інгредієнти: сім столових ложок (ст.л.) кокосової олії, сім ст.л. харчової соди, ефірна олія (олія чайного дерева та ефірна олія гвоздики чудово працюють!), 1 ½ ст.л. стевії.
  • Дослідження 2014 року виявило наступне про ефірні олії: вони ефективно пригнічують зубний наліт, можуть використовуватися з зубними імплантатами, а також пригнічують певні проблемні штами бактерій.
  • Аромат лавандової олії зменшує тривожність і стрес, що не пов’язано з цим (але на нашу користь!)!
  • Змішайте всі інгредієнти до отримання однорідної консистенції. За бажанням, використовуйте цю натуральну суміш щодня замість звичайної зубної пасти.

Рецепт для видалення зубного каменю №4:

  • Інгредієнт: кокосова олія (це все!).
  • Стоматологи та інші фахівці з гігієни порожнини рота хвалять кокосову олію за її численні переваги — боротьбу з бактеріями, очищення отворів рота, профілактику карієсу та відбілювання зубів.
  • Розведіть пару ст. л. кокосової олії та дайте їй розтанути протягом п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. Полощіть кокосовою олією щодня, щоб покращити та підтримувати здоров’я ротової порожнини!

Заключні думки: Видалення зубного нальоту має важливе значення для здоров’я зубів протягом усього життя

Видалення зубного нальоту з зубів є обов’язковим для того, щоб зберегти зуби блискучими, білими та, що найважливіше, здоровими. Ці домашні суміші допоможуть вам мати чистіші зуби та свіжий подих. На здоров’я!

Поділіться коментарем