5 дефіцитів, які викликають оніміння та поколювання

1085

“Що таке периферична нейропатія  чи нейропатія?” Ви коли-небудь чули приказку “мурашки по шкірі” або відчували відчуття оніміння та поколювання?

Що ж, периферична нейропатія — це довготривалий різновид оніміння або поколювання, але як щодо короткочасного? (Наприклад, коли ви врізалися кумедною кісткою в стіл?) На жаль, наші друзі-науковці теж не спрощують назву цього стану, називаючи його парестезією.

Симптоми парестезії:

  • Ниючий або пекучий біль;
  • Відчуття, що частина тіла “засинає”;
  • Відчуття “мурашок” та “голок”;
  • Оніміння;
  • Поколювання;
  • Шкіра здається гарячою або холодною;
  • Колючий біль (хронічна парестезія).

Тепер поговорімо про деякі дефіцити поживних речовин, які можуть викликати один або декілька з вищезгаданих симптомів — в першу чергу, оніміння та поколювання.

5 Дефіцитів, які спричиняють оніміння та поколювання

“Периферична нейропатія може виникнути внаслідок недостатнього харчування, причин якого багато, включаючи погане харчування, спричинене незбалансованим раціоном та алкоголізмом”. — Фонд боротьби з периферичною нейропатією

1. Кальцій:

Організм не виробляє кальцій, тому ми повинні отримувати його з їжею та харчовими добавками. Кальцій має вирішальне значення для нашого здоров’я та самопочуття. Крім того, що він підтримує кістки здоровими та захищеними, кальцій також підтримує здоров’я серця, крові та м’язів. Ми втрачаємо велику кількість цього мінералу з потом, сечею та калом. І чи знаєте ви, що оніміння та поколювання — два найпоширеніші симптоми нестачі кальцію.

Як це виправити?

Молочні продукти — наприклад, сир, молоко та йогурт — є чудовими джерелами кальцію. Проте багато інших немолочних продуктів багаті на цей мінерал. Соєве молоко, збагачені каші, вода в пляшках і хліб — все це хороші джерела. На ринку також можна знайти багато якісних кальцієвих добавок.

2. Магній:

Магній бере участь у понад 300 хімічних реакціях організму, включаючи роботу серця, м’язів і навіть гормонів. Оскільки відомо, що дефіцит магнію порушує роботу нервів, нестача поживної речовини може призвести до таких симптомів, як поколювання та оніміння.

Як це виправити?

За оцінками, лише близько 25% дорослого населення США отримують достатню кількість “Mg” у своєму раціоні. Хорошими харчовими джерелами магнію є приготований шпинат, бобові та гарбузове насіння. Достатньо також харчових добавок, хоча рекомендується не вживати понад 350 недієтичних міліграмів магнію на день. Варто також згадати, що надлишок алкоголю, кофеїну та газованої води прискорює втрату магнію через виведення нирками.

3. Вітамін D:

Недостатня кількість вітаміну D порушує засвоєння організмом кальцію з їжі. Кальцій, звичайно, необхідний для здоров’я кісток. Ці проблеми можуть також поширюватися на ділянки кінцівок, включаючи м’язи, які можуть відчувати оніміння або поколювання. Дефіцит вітаміну D також може спричинити такі симптоми, як втома, втрата апетиту, втрата ваги та закрепи.

Як це виправити?

Сонячне світло — найкраще джерело вітаміну D. Злаки, молоко та соєві продукти є хорошими дієтичними формами вітаміну D. Однак добавки слід вживати лише в крайньому разі, оскільки навіть мінімальне перебування на сонці в поєднанні з добре збалансованою дієтою має зробити свою справу.

4. Вітамін В12:

Дефіцит В-12 може викликати такі симптоми, як депресія, марення і втрата пам’яті. Фізично низький рівень В-12 може викликати оніміння і поколювання, а також жовтяницю, біль у суглобах і задишку. B-12 необхідний для безлічі функцій, в тому числі для виробництва ДНК, нервів і клітин.

Як це виправити?

Дефіцит В-12 виникає через одну з двох причин: харчові звички або нездатність засвоювати поживну речовину. Крім того, рослини не виробляють цей вітамін, що робить вегетаріанців і веганів більш схильними до ризику. Незалежно від цього, рішення залежить від ступеня тяжкості. Легкий дефіцит можна виправити за допомогою простих полівітамінів; серйозний дефіцит може потребувати високих доз таблеток В12 або іншого лікування.

5. Вітамін Е:

Як потужний антиоксидант, вітамін Е захищає тканини організму від вільних радикалів. Окрім захисту клітин, а можливо, і завдяки йому, “Е” відомий своїми антивіковими властивостями. Вітамін Е допомагає захистити нервову систему. Коли в організмі низька кількість корисного Е, ми можемо відчувати оніміння або поколювання в руках, ногах і пальцях ніг.

Як це виправити?

Хорошими джерелами вітаміну Е є броколі, ківі, манго, горіхи та насіння (особливо соняшника), помідори та рослинні олії. Добавки з вітаміном Е, як правило, вважаються безпечними. Якщо ви вагітні, зверніться за порадою до лікаря. Високий рівень вітаміну Е може становити загрозу для здоров’я майбутньої дитини.

Заключна думка: Важливість правильного харчування

На жаль, дуже багато людей відчувають дефіцит поживних речовин. І це попри те, що більшості з нас пощастило жити в середовищі, яке надає безліч варіантів — відносно недорогих варіантів — для отримання правильного харчування. Добре збалансована дієта не лише допомагає нам почуватися краще, але й може ефективно боротися з багатьма захворюваннями, які нас турбують, включаючи рак, діабет, хвороби серця та ожиріння.

Багато в чому оніміння і поколювання є проявом поганого самопочуття. Згодом, погане самопочуття дуже часто є наслідком неправильного харчування та недостатньої фізичної активності. Дійсно, покращення цих двох факторів способу життя може мати вирішальне значення!

Поділіться коментарем