6 тривожних ознак дефіциту поживних речовин

65

Дефіцит поживних речовин виникає, коли організм не засвоює необхідну кількість поживних речовин. Дефіцит поживних речовин може призвести до різноманітних проблем зі здоров’ям. Це можуть бути проблеми з травленням, проблеми зі шкірою, затримка або дефекти росту кісток і навіть деменція.

nutritional deficiency

В ідеалі ми мали б споживати достатньо мінералів, вітамінів і поживних речовин через наш раціон, але факт залишається фактом: багато хто з нас цього не робить. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), приблизно кожна десята людина має “дефіцит поживних речовин”.

Дієтичні добавки — це саме те, що потрібно: вони доповнюють будь-які вітаміни, мінерали тощо, яких нам може не вистачати. У деяких випадках люди вживають добавки з міркувань доцільності або коли намагаються змінити зовнішній вигляд свого тіла (наприклад, наростити м’язи або скинути зайву вагу).

Чи є добавки відповіддю?

Немає сумнівів, що на ринку існує багато високоякісних та ефективних добавок. Однак вони не регулюються так, як традиційні ліки (тобто фармацевтичні препарати), що є поширеним аргументом проти маркетингу харчових добавок.

У цій статті ми розглянемо 6 ознак того, що ваш організм може постраждати від дефіциту поживних речовин. Майте на увазі, що зміни в харчуванні можуть призвести до того ж результату. Консультація з медичним працівником — дієтологом, нутриціологом або лікарем — може допомогти визначити, чи варто вживати добавки (або інші, більш природні засоби).

Ось ці 6 ознак дефіциту поживних речовин:

1. Ваше волосся та/або нігті виглядають трохи грубими

Наша шкіра — найбільший орган людського тіла — потребує багато поживних речовин, щоб залишатися здоровою. Те саме стосується і наших нігтів.

Отже, якщо ви маєте справу з проблемами зі шкірою — лущенням, запаленням, подразненням тощо — можливо, ви не отримуєте достатньої кількості біологічно активних речовин або достатньої кількості біотину у своєму раціоні. Те ж саме стосується і ламкості та розтріскування нігтів.

Біотин міститься в молочних продуктах, яйцях, білках і цільному зерні. Рекомендована добова норма споживання (RDI) біотину становить 30 мікрограмів.

2. У вас нерегулярні випорожнення

Ніхто не любить говорити про какашки. Але коли ми страждаємо від закрепів, нудоти, блювоти або маємо справу з “бризками”, це може свідчити про дефіцит поживних речовин.

Ніацин необхідний для правильного травлення, а також для придушення будь-яких небажаних шлунково-кишкових (ШКТ) симптомів. Він міститься у багатьох продуктах: зелених овочах, яйцях, рибі, м’ясі та горіхах. RDI становить від 14 до 18 міліграмів.

3. У вас “червоні очі”

Ми не говоримо про “похмільні очі”, але так чи інакше…

Коли в нашому організмі не вистачає вітаміну В2 (рибофлавіну), це може проявлятися у вигляді червоних (“налитих кров’ю”) очей. За словами одного з експертів, цей дефіцит “частіше зустрічається у людей, які сидять на екстремальних дієтах, мають недостатню вагу або проблеми з травленням, такі як целіакія”.

Рибофлавін міститься у великій кількості в таких продуктах, як зелені та листові овочі, яйця, риба, молоко та нежирне м’ясо. RDI становить приблизно 1,5 міліграма на день.

4. Синці з’являються надто часто/надто легко

Надмірне утворення синців часто є наслідком низького рівня вітаміну С.

Вітамін С є важливим антиоксидантом; він захищає наші клітини від вільних радикалів і всього, що загрожує їм пошкодженням. Звичайно, “С” також зміцнює нашу імунну систему й ускладнює боротьбу з хворобами.

Низький рівень вітаміну С може спричинити появу синців, оскільки судини на поверхні шкіри слабшають.

Вітаміну С багато в цитрусових, капусті, перці та полуниці.

5. Ви надто багато “стискаєтесь”

Хоча дефіцит вітаміну Е трапляється рідко, його часто можна відчути у вигляді судом у тілі. Особливо це стосується судом ніг. Дослідження, опубліковане в журналі California Medicine, показало, що після введення вітаміну Е 24 пацієнтам, “майже всі пацієнти з судомами ніг отримали швидке і приємне полегшення”.

“Е” можна знайти в таких продуктах, як: крупи, яйця, зелені листові овочі, рослинні олії, насіння і горіхи.

6. Ви постійно відчуваєте втому

Перш за все: існує безліч причин, чому людина може відчувати втому: основне захворювання, перевтома, недосипання і т.д., і т.п. Це важливо пам’ятати, оскільки відчуття низького рівня енергії, м’яко кажучи, є повсюдним.

Глюкоза — у вигляді корисних вуглеводів — є основним джерелом виробництва енергії в організмі. Крім того, глюкоза є найдоцільнішим харчовим джерелом для перетворення в енергію.

До здорових джерел глюкози належать: цільнозернові продукти, фрукти, нежирний йогурт і молоко. RDI, рекомендована експертами з дієтології, становить 130 грамів.

Поділіться коментарем