6 вправ з позитивної психології для підвищення вашого щастя

6593

“Секрет щастя полягає в тому, щоб рахувати свої благословення, поки інші рахують свої неприємності”. ~ Вільям Пенн ~

Нещодавно друг запитав мене:

“Яку найгіршу звичку тобі вдалося подолати?”

“Крім того, щоб їсти шоколад на сніданок? — пожартувала я. — Мабуть, перестати скаржитися”.

Раніше я була безперервною скаржницею. Ниття було практично в моїй ДНК. Коли я росла, мій батько звинувачував погоду в тому, що у нього болить лікоть на тенісі, в заторах на дорогах, в поганій грі в гольф, і він часто формував судження і припущення щодо інших людей.

Якщо ми проїжджали повз доглянутий газон сусіда, він шепотів, що будинок був куплений “за безцінь”, і махав рукою власнику. Коли його колеги відпочивали на Гаваях, він припускав, що їхня поїздка була профінансована сімейними грошима.

Тож не було нічого дивного, коли я почала критикувати друзів під час суперечок, або отримала удар нижче пояса, коли мій найкращий друг запросив іншу людину до Діснейленду.

Зізнаюся, спочатку це було приємно, навіть потужно. Але незабаром я відчула сум і провину.

Мій переломний момент настав у четвертому класі, коли вчителька м’яко відвела мене вбік одного дня після перерви. “Знаєш, іноді ми думаємо, що наша ситуація гірша, ніж є насправді. Але життя стає чудовим, коли ти починаєш помічати те, що йде правильно”.

Хоча урок був непрямим, міс Браун навчила мене дару вдячності. А вдячність — це одна з причин, чому я люблю позитивну психологію.

Позитивна психологія заохочує нас запитувати себе, які думки та дії ми можемо змінити, щоб стати щасливішими.

Ця цілеспрямована увага надихає нас культивувати позитивні емоції, розвивати стосунки та здійснювати добрі вчинки.

Наступні вправи можуть допомогти покращити ваш емоційний стан, а також емоційний стан інших людей.

Вправа №1: Три кумедні випадки

Запишіть три кумедні речі, які трапилися з вами протягом дня, і поясніть, чому це сталося. Наприклад, це було щось, у чому ви брали безпосередню участь, щось, що ви спостерігали, чи щось спонтанне?

Коли ви можете сміятися над собою і своїми обставинами, це означає, що ви не сприймаєте життя занадто серйозно. А головне, сміх заразливий!

Вправа №2: Ведення щоденника

Ведення щоденника дає змогу зафіксувати мить у часі. Ведення щоденника не тільки створює здорову звичку до самоаналізу, але й дозволяє нам документувати позитивні зміни в нашому мисленні та діях, а також переходити від поганого настрою до хорошого.

Наприклад, якщо ви отримали підвищення на роботі цього тижня, ви можете розповісти про це:

  • Як це сталося (завдяки наполегливій праці та п’ятнадцяти хвилинам, які я витратила на додаткову перевірку цифр);
  • Чому це сталося (я проявила ініціативу і подала заяву на підвищення);
  • Що я зробила правильно (поспілкувалася з керівництвом компанії про найліпші способи покращення роботи);
  • Як я допомогла цьому статися (я відмовилася від перегляду улюблених телепередач і замість цього читала торгові видання та біржові звіти).

Далі запишіть один вид діяльності, який вам не подобався, і як ви можете це виправити. Наприклад:

Я накричала на свою сусідку по кімнаті, коли вона прийшла додому пізно в четвер і розбудила мене.

Розв’яжіть проблему наступним чином:

  • Як це заважало мені заснути (я не могла заснути, тому що була одержима думкою про те, яка вона неуважна).
  • Які думки та дії я можу зробити, щоб звільнитися (я можу бути більш гнучкою; зрештою, вона вже доросла і не потребує комендантської години. Я можу купити вушні затички й вдягати їх, коли вона виходить на вулицю протягом тижня).

Вправа №3: Напишіть свій майбутній щоденник

Незалежно від того, чи намагаєтеся ви харчуватися здоровіше, чи здобуваєте вищу освіту, чи відкриваєте власний бізнес, час між учнівством і досягненням мети може здаватися вічністю. Уявлення свого майбутнього може стати чудовим мотиваційним фактором для подолання кризи.

Закрийте очі й уявіть своє майбутнє. Зосередьтеся на тому, як зміниться ваше життя і які саме зміни відбудуться. Подумайте про те, як ви почуватиметеся і як інші відреагують на нову, покращену версію вас.

І найголовніше, подумайте, як ви будете використовувати звички, навички та таланти, яких ви зараз набуваєте, на користь іншим.

Вправа №4: Порахуйте жести доброти

Записуйте всі добрі вчинки, які робите протягом дня, а також акти доброти, свідком яких ви стали. Це можуть бути такі прості вчинки, як покласти ранкову газету на поріг сусіда, допомогти літній людині перейти вулицю або посміхнутися незнайомцю.

Вправа №5: Візит подяки

Подумайте, кому б ви хотіли подякувати, хто був добрим до вас або допоміг вам (не члену сім’ї, партнеру чи дружині).

Напишіть цій людині лист, у якому детально опишіть, як вона вам допомогла і як це вплинуло на вас.

Домовтеся про зустріч із другом і скажіть йому, що у вас є дещо, що ви хочете, аби він прочитав. Після того, як ви закінчите читати лист, вручіть його як подарунок.

Прекрасним жестом, хоча й зовсім необов’язковим, буде помістити лист у рамку або заламінувати його.

Вправа №6: Розвивайте позитивний погляд на речі

Попри погані речі, які трапляються щодня, важливо пам’ятати, що світ — це в основному безпечне місце.

Ми всі страждаємо від болю і травм. Люди, які знаходять хороше в кожній ситуації, мають стійкість, щоб швидше оговтатися.

Коли ви свідомо обираєте позитив, ви шукаєте ресурси всередині себе і довіряєте своїм думкам, емоціям і поведінці. Життя все ще приносить біль і страждання, але ви знаєте, що вихід є.

Минулого тижня, відвозячи сина до школи, я відчула, що мені безпричинно сумно і страшно. Що, якщо трапиться щось погане, і я більше ніколи його не побачу?

Я знала, що ці думки марні, але мені було важко позбутися приреченості, коли я дивилася на його зникому постать, що віддалялася серед моря учнів середньої школи.

Тоді я глибоко вдихнула, заплющила очі та нагадала собі, що мої почуття не є фактами, і я можу перевести себе по той бік тривоги навмисними діями.

Я озирнулася навколо і насолодилася деревами, свіжим повітрям, ранковим сонячним світлом і хихотливими підлітками, які нетерпляче бігли до переходу на краю вулиці.

Я зосередилася на простій красі навколо. І тут мене осяяло: різниця між людьми, які скаржаться, і тими, хто не скаржиться, полягає в глибокій вдячності за те, що ти маєш, прямо тут і зараз.

Поділіться коментарем