7 продуктів, які ні в якому разі не можна їсти при болях у спині

471

Спина – це дуже важлива частина тіла від якої залежить наша рухливість та активне життя. Крім того, хронічні болі погано позначаються не тільки на фізичному, але і на психічному стані, приводячи до розвитку стресу та депресії.

На щастя, від болів можна позбутися. Але для цього потрібно в першу чергу перестати вживати продукти, які викликають запалення.

Отже спеціалісти виділили сім найнебезпечніших продуктів, які не в якому разі не можна їсти при болях у спині:

1. Цукор

Ймовірно, ви чули про шкоду цукру. Саме цей продукт найчастіше пов’язують з такими проблемами, як ожиріння, діабет, рак і хронічне запалення.

Цукор шкідливо впливає на здоров’є, тому що при взаємодії з білками і жирами в організмі виробляються кінцеві продукти глікірованія (КПГ). КПГ викликають запалення і прискорюють процеси старіння. Уникайте продуктів з додаванням цукру – газованої води, енергетиків, здоби, цукерок тощо.

2. Аспартам

На жаль, для здоров’я штучні підсолоджувачі нічим не краще натурального цукру. Це синтетичні продукти, які організм може взагалі не сприймати як їжу. В результаті імунна система реагує на вторгнення запаленням!

Аспартам – один з найгірших цукрозамінників. Деякі дослідження показали, що він може активізувати спалах артриту навіть у здорових людей. Якщо у вас або ваших близьких є артрит, уникайте штучних підсолоджувачів!

3. Кава

На жаль, незважаючи на всі свої корисні властивості, кава вам теж не підходить, навіть без кофеїну, тому що цей напій підвищує ризик розвитку ревматоїдного артриту.

Але якщо ваші болі не пов’язані з артритом, то є хороша новина: фахівці з хіропрактики кажуть, що саме кофеїн підсилює стрес, хронічне запалення, тривожність і порушення сну, що підсилює болі в спині. Перейдіть на каву без кофеїну.

4. Молочні продукти

Молочні продукти містять казеїн – поширений алерген. Якщо вашому організму важко засвоювати казеїн, розвивається запалення навколо суглобів і хребта. Найгірше – молоко, але також варто уникати вершкового масла, сиру, випічки і вершкових продуктів.

Найцікавіше, що пастеризоване молоко небезпечніше сирого. Але при болях в спині краще відмовитися від будь-кого. В якості альтернативного джерела білка підійдуть сочевиця, горіхове масло, тофу, бобові, киноа і шпинат.

5. Насичені жири

Насичені жири дуже шкідливі для всього організму – від серцево-судинної системи до суглобів. А ось ненасичені – навпаки, корисні і можуть знизити запалення, що викликає болі в спині. Хороші джерела ненасичених жирів – авокадо, горіхи, риба.

Утримайтеся від готових фабричних продуктів, особливо фастфуду, тому що в них дуже багато насичених жирів. Також варто уникати червоного м’яса та незнежирених молочних продуктів. Насичені жири не тільки стимулюють запалення, але і додають зайву вагу.

6. Рафіновані вуглеводи

Рафіновані вуглеводи містяться в переробленому зерні. На жаль, вони зустрічаються всюди: в білому хлібі і випічці, майже у всіх готових продуктах, навіть супах та соусах. Щоб скоротити споживання рафінованих вуглеводів, готуйте їжу вдома з натуральних продуктів.

Справа в тому, що біле борошно з переробленого зерна підвищує концентрацію цитокінів в крові, що веде до вибухового зростання запальних процесів. Та й користі від такої муки немає ніякої.

7. Кукурудзяна олія і омега-6

Цей продукт не завжди шкідливий, але його слід споживати помірно. Кукурудзяна олія містить багато жирних кислот омега-6, які взагалі-то потрібні організму. Але омега-6 працюють в поєднанні з омега-3, і тут потрібен баланс.

Нашому тілу потрібно більше омега-3, ніж омега-6, але у більшості з нас виходить навпаки. А дисбаланс кислот призводить до запалення. Скоротіть споживання таких масел, як рапсове, сафлорове, арахісове, соєве і кукурудзяне.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Поділіться коментарем