Білий язик. Причини, коли організм просить про допомогу

39642
Білий язик. Причини, коли організм просить про допомогу

Про що говорить білий язик? Які причини такого нальоту на цьому органі? Коли організм просить про допомогу, не варто ігнорувати його сигнали. Розберімося, що з цим робити.Виявляється, білий наліт — це краще, ніж яскраво-червоний, чистий язик. Яким буває наліт на язиці?

Білий наліт на язиці

фото https://www.syl.ru

Білий або жовтуватий наліт на язиці з’являється, коли в ротовій порожнині активно розмножуються бактерії або грибки, а їхні клітини, що змертвіли, злипаються і застряють між смаковими сосочками на язиці. Наліт зазвичай збирається біля кореня язика і звідти вже немов розповзається в сторони — це його нормальний стан.

Як правило, нальоту стає більше, якщо ви підхопили інфекцію верхніх дихальних шляхів або молочницю. І якщо вилікувати основне захворювання, то і наліт сам зникне. Іноді причина такого нальоту — постійно запалені мигдалини.

Паління збільшує вірогідність того, що на язиці збереться наліт. До речі, від паління білий бактерійний наліт може забарвитися і потемніти, але суті своєї він не змінить.

Сам по собі наліт не шкідливий і ніякої небезпеки не несе, але може посилювати неприємний запах з рота.

Тут варіант один — шукати причину, через яку язик обклало, і усувати її. Допоможе в цьому отоларинголог, тобто ЛОР.

Чорний наліт на язиці

фото https://upload.wikimedia.org

Це, звичайно, явище огидне і страшне, але для здоров’я загрози не становить. Чорний, сірий або темно-коричневий наліт, як правило, не лише надає кольору язику, а ще і створює вигляд “волохатості”. Так, наче язик заріс пліснявою. Інколи людина може відчувати, що змінився смак, а з рота неприємно пахне.

Причиною такого явища є епітелій, що змертвіли, зібравшись на смакових сосочках через дію на нього бактерій. Якщо чистити зуби і язик двічі на день цей симптом сам зникне.

Жовтий наліт – причини

фото https://st2.depositphotos.com

Ясно-жовтий колір, як правило, говорить про те, що скоро ці частини язика почорніють.

Але якщо разом з язиком пожовтіли білки очей або шкіра, то це перша ознака захворювання печінки. Тут потрібно швидше поспішати до лікаря і з’ясовувати, звідки у вас жовтяниця. Жовтуватий наліт на язиці без інших проявів не шкідливий.

Білий язик з червоними плямами й тріщинами

фото https://images.wallpaperscraft.ru

Це не зовсім наліт, а окремий випадок глоситу (запалення язика), який називається географічним язиком. Смакові сосочки стають плоскими й візуально зливаються у ділянки, що нагадують континенти й океани. Вони можуть навіть переміщатися різними частинами язика.

Географічний язик може доставляти незручності: хворіти, чутливо реагувати на їжу. Але зробити з ним, втім, нічого не можна, окрім як дати спокій й займатися гігієною порожнини рота. Якщо за декілька днів симптоми не проходять і заважають їсти, треба звернутися до стоматолога.

Що робити, якщо весь язик міняє колір. Коли організм просить про допомогу

Якщо весь язик змінив колір, то це одна з підказок, щоб діагностувати деякі захворювання:

  • Дуже світлий, сіруватий язик з виразками може бути сигналом сифілісу.
  • Блідо-рожевий язик — сигнал про можливу анемію.
  • Малиновий язик буває при скарлатині.
  • Яскраво-червоний — при захворюванні вірусом Коксакі, дефіциті вітаміну B3 або загальному запаленні язика.

Як лікувати наліт на язиці

фото https://pp.userapi.com

У більшості випадків наліт на язиці лікувати не потрібно. Якщо вам не подобається, що він є, то вистачить щоденної гігієни порожнини рота. А якщо звичайна гігієна не допомагає, то потрібно порадитися зі стоматологом і вирішити, що ви можете додати до стандартного чищення зубів і язика.

Що ще допоможе впоратися з нальотом на язиці:

  • Вживати більше води, наліт може утворитися через обезводнення організму.
  • Не паліть, це від всього допомагає.
  • Впродовж дня їжте щось тверде і соковите, наприклад яблука або сиру моркву.
  • Намагайтеся не дихати через рот, якщо у вас є така шкідлива звичка. А якщо закладений ніс, використайте лікувальні краплі.

Взагалі білий язик — це ще не привід для того, щоб почати його лікування. Але інколи причини його появи говорять про зовсім інші недуги. Тому коли організм просить про допомогу, варто звернути на ці симптоми особливу увагу.

Поділіться коментарем