Білоруські "Колдуни" – смакота, що не встигає прохолонути

18935
Білоруські Колдуни - смакота, що не встигає прохолонути

Ви коли-небудь куштували білоруські “Колдуни”? Якщо ні, то на вас чекає відкриття нової смачнющої страви. Однак, попереджаємо, що це смакота, що не встигає прохолонути.

От чого тільки не трапляється, коли починаєш гортати сторінки куховарських книг народів світу! Виявляється, у споріднених народів існують страви-близнюки. Дуже схожі. Ну, майже. В дечому, різниця, звичайно ж є. Може, виникли незалежно одна від іншої, а може, знаєте, смачний рецепт у сусідки не гріх і перейняти! От, ви, наприклад, уявляєте українську кухню без смачнющих дерунів? З часником і сметаною, га?! А чи доводилось вам чути про колдуни?

фото attuale.ru

От у сусідів-сябрів, аби ви знали, ще здавна готували такі. Існує думка,що до української кухні вони звідти й потрапили, але це вже зовсім інша історія. Рецепт справжніх колдунів відомий ще з 15 сторіччя, коли білоруська земля була територією Великого князівства Литовського. Їх ліпили з тіста, всередину поміщали рублене м’ясо і варили в горщиках. А білоруси замінили тісто улюбленої картоплею.

Це самобутня білоруська страва з картоплі й м’ясного фаршу, дуже смачна, ситна й проста у виконанні. У минулі часи на селі її готували лише на свята. Зараз будь-якій господині не важко це зробити. Продукти ж бо беруться найдоступніші. Але, скільки можна зволікати? Давайте нарешті готувати, бо вже не вистачає ніяких сил!

Для приготування колдунів нам потрібні:

фото 1000.menu
  • Півтора кілограми великої картоплі
  • 400 грамів фаршу
  • Яйця курячі – 2 штуки
  • П’ять столових ложок пшеничного борошна
  • Одна велика цибулина
  • Сіль – половина ложки
  • Олія – для смаження

Білоруські “Колдуни” – рецепт

фото koolinar.ru
  • Картоплю потрібно почистити, промити та натерти на дрібній тертці або на кухонному комбайні разом із ріпчастою цибулею.
  • Фарш береться будь-який: свинячий, яловичий, курячий (тут — зі свинини). Його треба трошки присолити, ретельно перемішати, скачати в кулясті заготовки розміром трохи більші за волоський горіх, які сплющити в тонкі коржі (руки при цьому потрібно змочувати холодною водою, щоб м’ясо до них не прилипало).
  • В подрібнену картоплю додати яйця, борошно та сіль. Все добре перемішати. Пательня нам знадобиться з товстим дном, краще чавунна. Далі нагріти сковорідку, налити олію й почекати, доки вона розігріється.
  • Першим шаром потрібно викласти ложкою картопляну масу, й розподілити наче оладки,а наверх викладіть м’ясні коржики, потім знову картоплю. На одному боці посмажити дві хвилини, акуратно перевернути на другий бік та смажити стільки ж. 
фото vilkin.pro

Готові білоруські колдуни неодмінно подаються гарячими із сметаною.Треба не ловити гав та пам’ятати, що це смакота, що не встигає прохолонути. Смачного!

Поділіться коментарем