Чим і як підгодовувати троянди для пишного цвітіння? Поради досвідченого садівника

4334

Влітку троянда потребує нашої уваги не менш, ніж навесні. До цього часу вона вже зміцніла, розрослася, у неї з’явилися перші бутони. Вона скоро повинна розпустити квіти. Але для цього їй потрібно багато сил. Як їй допомогти? Що їй необхідно у цей період?

Що потрібно трояндам влітку

фото fimgs.net

Для рясного утворення бутонів, троянді необхідні фосфор та калій. Для яскравого, насиченого кольору пелюсток – магній. А ось азот, який відповідає за утворення нових пагонів і листочків, вже не такий актуальний, як навесні. У липні-серпні від нього взагалі краще відмовитися, тому що рослина має встигнути підготуватися до зими.

При появі бутонів, троянді треба трохи допомогти та підживити її мінеральними добривами та органікою. Замульчувати кущі торфом або добре перепрілим гноєм.

Квітучі троянди не підгодовують, а ось після квітнення – треба зробити це обов’язково. Правда в цей час трояндам потрібен магній. Тому їх можна підгодувати сульфатом магнію. Хоча надлишок харчування – теж погано. Тут важливо підтримувати баланс. Рекомендується проводити позакореневе підживлення.

У період квітів, троянду не підживлюють. А ось під час бутонізації для рясного утворення великих бутонів потрібно обов’язково провести підгодівлю. І переважати в ній повинна фосфорна і калійна складові. Саме вони відповідають за формування бутонів і розвиток кореневої системи.

Можна спочатку внести мінеральні, а потім полити рідкими органічними добривами. Мінеральні добрива розводять в десяти літрах води в кількості:

– суперфосфату – 100 г

– сульфату калію – 30 г.

А можна рідкі органічні добрива змішати з мінеральними й поливати вже цим складом.

Друга підгодівля – після цвітіння

фото mir-rast.ru

Коли відцвітуть перші квіти, їх треба обрізати, а троянду підгодувати. Вона витратила багато сил, тому їй потрібні підвищені дози фосфору. Довідник рекомендує провести повноцінну підгодівлю таким складом:

– гнойова жижа, розбавлена ​​водою – 1 частина гною + 10 частин води;

– аміачна селітра – 15 г;

– суперфосфат – 60 г;

– калійна сіль – 25 г.

У цьому розчині – підвищені дози фосфору та калію.

Корисні поради

фото opt-1225588.ssl.1c-bitrix-cdn.r
  • Влітку треба значно зменшити азотну складову в добривах. А починаючи з другої половини літа – зовсім виключіть її зі складу підгодівлі.
  • Підгодовуйте троянду не частіше, ніж раз на два тижні. Дайте їй час на засвоєння поживних речовин. Пам’ятайте, що надлишок харчування гірше, ніж його недолік.
  • Після застосування мінеральної підгодівлі, вносьте органічні добрива. Так ви збережете ґрунт і коріння рослини.
  • Тримайте землю під кущами у пухкому стані. І тоді, у спекотні літні дні під кущами добре збережеться волога.
  • Обов’язково рясно поливайте троянду перед підгодівлею і після неї.

Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем