Чи є вживання м’яса та субпродуктів корисним?

179

Хоча більшість з нас рідко їдять субпродукти — так зване м’ясо органів — цей поживний інгредієнт насправді наповнений важливими вітамінами, мінералами і мікроелементами, які можуть мати величезний вплив на ваше здоров’я.

Offal - Dr. Axe

Цікаво, що в субпродуктах міститься набагато більше поживних речовин, ніж у м’ясі, яке ми звикли їсти.

Наприклад, яловича печінка містить в 50 разів більше вітаміну В12, фолатів і вітамінів групи В, ніж будь-який інший харчовий продукт на планеті. Вона має більше вітамінів і мінералів, ніж капуста, шпинат і броколі.

Тож як ви можете почати включати цей суперпродукт у свій раціон? Продовжуйте читати, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати.

Що таке субпродукти?

Офіційне визначення субпродуктів — це “нутрощі та обрізки забитої тварини, видалені при підготовці її до продажу на ринку або до споживання”.

Також відомі як м’ясо органів або різноманітне м’ясо, субпродукти не часто вживаються в більшості кухонь. У багатьох випадках ми думаємо про субпродукти як харчування для собак або тварин, а не як про поживне доповнення до нашого раціону.

Однак м’ясо органів насичене важливими вітамінами і мінералами, часто в набагато вищих концентраціях, ніж багато інших продуктів харчування.

Крім того, субпродукти високо цінуються в у традиційній китайській медицині (ТКМ) вже понад 3,000 років. Основний принцип ТКМ полягає в тому, що споживання м’яса з органів тварин буде підтримувати ті ж органи у вашому власному організмі.

До недавнього часу субпродукти вийшли з моди і часто вважалися неприйнятними або менш якісними, ніж традиційне м’ясне м’ясо. Однак кухня і культура повільно змінюються, і в меню місцевих ресторанів з’являється все більше видів субпродуктів.

Зрештою, різниця між традиційним м’ясом і м’ясом з органів полягає в тому, що субпродукти служать різним цілям протягом життєвого циклу тварини. Ці особливі види субпродуктів, такі як печінка, нирки, кістковий мозок і серце, мають особливо високий вміст поживних речовин, необхідних для функціонування організму.

Очевидна причина, чому субпродукти менш популярні, ніж традиційне м’ясо, часто пов’язана з непривабливими способами їх упаковки та подачі. Однак, якщо ви зможете подолати цю проблему і використовувати рецепти, які покращують смак і текстуру субпродуктів, насолоджування ними час від часу може бути чудовим способом урізноманітнити свій раціон і отримати додаткові поживні речовини.

Види м’ясних субпродуктів

Існують десятки “прийнятих” видів субпродуктів, в залежності від того, де ви живете. Ось кілька найпоширеніших видів субпродуктів:

Печінка

Курку часто називають поживним суперпродуктом. Куряча печінка має лише 116 калорій, але містить більш ніж удвічі більше рекомендованої добової норми вітамінів А і В12 в кожній порції.

Крім того, вміст фолатів і рибофлавіну в курячій печінці становить понад 100% того, що потрібно середньостатистичній людині щодня.

Куряча печінка також містить велику кількість вітаміну В6, ніацину, пантотенової кислоти, заліза, фосфору, селену та міді.

Серце

Хоча воно може не містити стільки поживних речовин, як печінка, серце (і особливо коров’яче серце) забезпечує вас найбільшою кількістю коензиму Q10 з усіх м’ясних субпродуктів.

Серцева печінка також містить багато важливих вітамінів — понад 100% добової норми вітаміну В12 і понад половиниу рибофлавіну, а також значну кількість ніацину, заліза, фосфору, міді та селену.

Нирки

Вживання в їжу частин нирок — це концепція, яка може приживатися деякий час, але коров’яча нирка містить у понад п’ять разів більше вітаміну В12, ніж вам потрібно щодня, а також майже вдвічі більше рибофлавіну, ніж ваша добова потреба.

Приготована коров’яча нирка також може дати вам 228% рекомендованої добової норми. Цей мікроелемент пов’язаний з низкою потужних переваг для здоров’я, включаючи профілактику деяких видів раку, зниження окислювального стресу і посилення імунної функції.

Язик

Серед різноманітних видів м’яса в сімействі субпродуктів язик є популярним, але трохи менш поживним варіантом, ніж інші.

Цей орган з твердою поверхнею багатий на вітамін В12, а також інші мікроелементи, такі як ніацин, рибофлавін і цинк.

Ще одним фактором, який робить ці субпродукти менш популярними, є те, що вони містять понад 250 калорій лише в одній порції. Це аж ніяк не астрономічна цифра, але вона вища, ніж у багатьох інших видів субпродуктів.

Солодке м’ясо

Солодке м’ясо (пикальне м’ясо) відноситься до субпродуктів, які містяться в двох окремих частинах тіла: тимусі та підшлунковій залозі. Хоча воно зовсім не солодке, ці м’ясні субпродукти не займають високих позицій у списку переможців за вмістом поживних речовин.

Однак вони містять велику кількість харчового холестерину і жирів. Ми поступово усвідомлюємо, що вживання продуктів з високим вмістом корисних жирів не є шкідливим, але все ж варто звернути на це увагу.

Це також перше м’ясо субпродуктів, в якому вітамін С займає перше місце за вмістом поживних речовин, що робить його ідеальним для тих, хто хоче підвищити імунітет і знизити ризик розвитку раку.

Мозок

Дивно, але приготування страв з частинами мозку може бути не найрозумнішим вибором при виборі субпродуктів.

Хоча він має досить значну кількість деяких поживних речовин, він також містить понад 800% рекомендованої добової норми холестерину.

Мало того, споживання забрудненого мозку або спинного мозку може збільшити ризик пріонних захворювань, таких як губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби, також відома як коров’ячий сказ. З цієї причини, як правило, рекомендується віддавати перевагу звичайному м’ясу або іншим видам субпродуктів, коли це можливо.

Трипа (рубець)

Що таке рубець? Рубець — ще один поширений вид субпродуктів, який виготовляється зі слизової оболонки шлунка різних тварин.

Хоча рубець містить майже 14 грамів білка, інші поживні речовини, які він пропонує, містяться в ньому не в дуже великих кількостях на порцію.

Шлунок

Перевершуючи рубець за кількістю поживних речовин і маючи вражаючі 44 грами білка на порцію, потрухи — це м’ясні субпродукти, які варто додати до вашого списку.

Що таке шлунок? Шлунок — це тип органів, що знаходяться в травній системі деяких тварин, наприклад, курей, які використовуються для подрібнення їжі.

Вони містять досить багато холестерину в кожній порції, але також включають 85% селену, необхідного вам щодня.

Бичачий хвіст

Що таке бичачий хвіст? Цей відомий сорт м’яса — це, в буквальному сенсі, хвіст корови або бика.

В інтернеті можна знайти безліч рецептів, які пропонують купу ідей, як приготувати бичачий хвіст, але його поживна цінність не така вже й вражаюча. Уникайте цього продукту, якщо ви прагнете отримати високопоживні субпродукти.

Ліверна ковбаса

Ліверна ковбаса має схожий з печінкою поживний профіль, включаючи велику кількість вітамінів А і В12. Вміст селену в ній також неймовірний, а ще вона має високий вміст рибофлавіну.

Переваги

1. Високий вміст вітаміну А

Вітамін А, один з найпотужніших антиоксидантів, відомих людині, міститься у величезних кількостях у більшості видів м’яса.

У харчових продуктах існує два види вітаміну А: активний вітамін А — або “ретинол” — і . Ретинол — це вітамін А, який міститься в м’ясі, що означає, що організму не потрібно попередньо перетворювати його в щось для того, щоб використовувати його.

Оскільки він функціонує як антиоксидант для боротьби з пошкодженням вільними радикалами, вітамін А забезпечує ваш організм захистом від декількох захворювань, пов’язаних з окислювальним стресом і запаленням.

Вітамін А також є важливим компонентом для підтримки оптимального здоров’я очей. Його регулярне споживання знижує ризик макулярної дегенерації — вікового захворювання, яке може призвести до сліпоти.

Вітамін А також дуже підтримую імунітет. Вживання в їжу продуктів з вітаміном А може допомогти вашому організму впоратися з усіма захворюваннями, від застуди до аутоімунних захворювань тощо.

Щобільше, вітамін А також допомагає підтримувати здоров’я шкіри, зберігаючи її еластичною, пружною та гладенькою.

2. Хороше джерело вітамінів групи В

Всі вітаміни групи В, що містяться в м’ясі (вітамін В12, ніацин, вітамін В6, рибофлавін), пов’язані з кардіопротекторною дією. Це означає, що, так чи інакше, всі вони допомагають захистити вас від серцевих захворювань.

Один із способів, яким ці вітаміни групи В роблять це, полягає в зниженні рівня рівня гомоцистеїнугемоглобіну, амінокислоти, що міститься в крові, яка пов’язана з розвитком проблем з серцем.

Відомо, що вони також допомагають підтримувати здоровий рівень артеріального тиску, знижують рівень холестерину, тригліцеридів у крові та сприяють формуванню здорових кровоносних судин.

Дослідження показали, що споживання субпродуктів з високим вмістом вітамінів групи В також може допомогти зберегти ваш мозок здоровим. Ці поживні речовини допомагають знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера та деменції, покращують здатність до навчання та пам’ять, покращують настрій та захищають від таких розладів, як депресія або тривожність.

3. Поставляє CoQ10

Ще однією важливою поживною речовиною, що міститься в багатьох органах м’яса, є коензим Q10, також відомий як CoQ10.

Хоча він не вважається вітаміном, оскільки виробляється організмом у невеликих кількостях, дослідження показують, що CoQ10 функціонує як антиоксидант і вже деякий час використовується як природний метод профілактики та лікування деяких захворювань.

Присутній у найвищій концентрації в серці всіх видів субпродуктів, CoQ10 має деякі переваги, подібні до вітамінів групи В.

Доповнення вашого раціону синтетичним або дієтичним CoQ10 може допомогти підтримати здоров’я серця, оптимізувати роботу мозку, уповільнити природний процес старіння і підвищити рівень енергії.

4. Захищає від анемії

Багато поживних речовин, що містяться в субпродуктах, працюють разом для боротьби з анемією. Цей стан виникає, коли ваш організм не в змозі створити і доставити достатню кількість багатих киснем, наповнених гемоглобіном кров’яних клітин.

Гемоглобін — це те, що робить вашу кров червоною, і в ньому багато заліза. Багато методів лікування анемії включають збільшення споживання заліза шляхом споживання більшої кількості багатих залізом продуктів наприклад, субпродуктів.

Вітаміни групи В також допомагають боротися з анемією. Вітамін В12 необхідний для утворення більшої кількості клітин крові, а дефіцит цього важливого вітаміну може призвести до мегалобластичної анемії.

Інші вітаміни групи В, такі як рибофлавін також необхідні для виробництва здорових клітин крові, саме тому вживання багатих на поживні речовини м’ясних органів може бути неймовірно корисним.

5. Підтримує здорову вагітність

Деякі з вітамінів, що містяться в субпродуктах, мають вирішальне значення для сприяння здоровій вагітності.

Вітамін B6, наприклад, допомагає зменшити больові реакції на менструальні спазми і, як було показано, допомагає усунути деяку нудоту, яка зазвичай спостерігається у фазі “ранкової нудоти” під час вагітності.

Фолат також має вирішальне значення для росту і розвитку плоду, тому він міститься майже у всіх пренатальних добавках і дієтах.

Низький рівень фолієвої кислоти Під час вагітності дефіцит цих вітамінів особливо пов’язаний з дефектами нервової трубки, такими як spina bifida, аненцефалія та серцеві ускладнення.

Однак слід пам’ятати, що більшість видів субпродуктів також мають дуже високий вміст вітаміну А, який, як показують дослідження, може викликати вроджені дефекти при надмірному споживанні. Тому краще поміркувати над його споживанням, особливо якщо ви приймаєте інші добавки, які також містять вітамін А.

6. Сприяє нарощуванню м’язової маси

Органне м’ясо є чудовим джерелом білка та вітаміну А — необхідних поживних речовин, які відіграють центральну роль у рості та відновленні тканин.

Отримання достатньої кількості білка в раціоні є особливо важливим, коли мова йде про нарощування і збереження м’язової маси.

Наприклад, одне дослідження, опубліковане в Journal of Nutrition, Health & Aging, показало, що вище споживання білка, зокрема, з тваринних джерел, пов’язане з підвищеним збереженням м’язів.

Поділіться коментарем