Домашні засоби від тонзиліту

728

Тонзиліт відноситься до запалення мигдалин, які є лімфатичними вузлами, розташованими по обидва боки горла. Тонзиліт дуже часто зустрічається у дітей, але ним може захворіти й дорослий.

Тонзиліт виникає в результаті вірусної інфекції або іноді через бактеріальну інфекцію, яка викликає збільшення мигдалин. Стан може бути різного ступеня – легкого, середнього та важкого.

Загальні симптоми тонзиліту включають біль у горлі, лихоманку, опухлі залози на мигдалинах, утруднення ковтання, нежить, головний біль, неприємний запах з рота, кашель і чхання.

Дуже заразне захворювання, тонзиліт дуже швидко передається від однієї людини до іншої. Бактерії або віруси передаються повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні або через соціальний контакт. Тому лікувати потрібно негайно.

Існує багато ліків проти тонзиліту. Однак ви можете лікувати його в домашніх умовах за допомогою натуральних засобів. Домашні засоби допоможуть впоратися з симптомами та боротися з інфекцією.

Ось 10 найкращих домашніх засобів від тонзиліту.

1. Солона вода

Найкращим і найпоширенішим домашнім засобом від тонзиліту є полоскання горла теплою солоною водою. Тепла вода матиме заспокійливу дію, а сіль допоможе вбити вірус або бактерії. Крім того, сіль допомагає зменшити запалення, даючи миттєве полегшення.

  1. Розмішайте одну чайну ложку кухонної солі в склянці теплої води.
  2. Розчином полощіть горло. Не ковтайте його. Після полоскання горла виплюньте воду.
  3. Повторюйте це якомога частіше для швидкого одужання.

2. Лимон

Противірусні, антибактеріальні та протизапальні властивості лимона усувають інфекцію, а також запалення. Крім того, його високий вміст вітаміну С підвищує опірність організму до інфекцій.

  • У склянку теплої води додайте сік одного лимона, дрібку солі та одну чайну ложку меду. Пити треба повільно, двічі на день протягом кількох днів.
  • Крім того, ви можете трохи посолити та поперчити скибочку лимона, а потім присмоктатися до неї. Це допоможе виштовхнути мокротиння з вашого горла. Робіть це два-три рази на день протягом кількох днів.

3. Василь

Ще одним дуже ефективним домашнім засобом від тонзиліту є базилік — завдяки своїм противірусним і протизапальним властивостям. Крім того, його лікувальні та заспокійливі властивості допоможуть зменшити набряк і біль, а також прискорять процес загоєння.

  1. Додайте 10-12 листочків базиліка на півтори склянки води.
  2. Кип’ятити 10 хвилин.
  3. Процідіть і додайте в розчин сік одного лимона. За бажанням додайте одну чайну ложку меду, щоб підсолодити.
  4. Пийте це тричі на день протягом двох-трьох днів.

4. Куркума

Завдяки своїм сильним протизапальним і антисептичним властивостям, куркума також може боротися з інфекцією тонзиліту і знімати симптоми подразнення.

  • Додайте одну чайну ложку порошку куркуми в склянку гарячої або солоної води. Цією сумішшю полоскати горло кілька разів на день, особливо перед сном. Це допоможе позбутися запалення і болю.
  • Крім того, ви можете додати одну чайну ложку порошку куркуми та щіпку чорного меленого перцю в склянку теплого молока. Пийте його на ніч протягом двох-трьох днів, щоб прискорити процес загоєння.

5. Кориця

Корицю можна використовувати для лікування тонзиліту. Багата на антимікробні властивості, кориця зупиняє ріст бактерій та інших мікроорганізмів у мигдалинах і допомагає зменшити набряк, біль і запалення.

  1. Додайте одну чайну ложку порошку кориці в склянку гарячої води.
  2. Вмішайте дві чайні ложки меду.
  3. Сьорбайте напій повільно, поки він ще теплий.
  4. Пийте це два-три рази на день протягом тижня.

6. Слизький в’яз

Слизький в’яз містить слиз, гелеподібну речовину, яка може полегшити біль, запалення та біль. При внутрішньому прийманні він заспокоює і загоює запалені тканини, в тому числі слизові оболонки горла.

  • Додайте одну чайну ложку внутрішньої кори в’яза слизького на дві склянки окропу. Дайте йому настоятися протягом п’яти хвилин, а потім процідіть розчин. Пийте його повільно, поки він ще теплий, двічі на день протягом кількох днів.
  • Крім того, змішайте три чайні ложки подрібненої в порошок кори в’яза слизького, одну чайну ложку порошку каєнського перцю, дві чайні ложки меду і чотири чайні ложки теплої води. Приймайте по одній чайній ложці цієї суміші через рівні проміжки часу протягом двох-трьох днів.

7. М’ятний двір

листя м'яти

Вважається, що м’ята має протимікробну дію, тому вона може ефективно вбивати бактерії та віруси, що викликають тонзиліт. Крім того, ментол в м’яті заспокоює роздратовану слизову оболонку і полегшує багато симптомів.

  • Закип’ятіть одну склянку води з жменю листя м’яти. Дайте закипіти, поки вода не зменшиться вдвічі. Процідити, додати одну чайну ложку меду і пити ще теплим. Пийте цей заспокійливий напій два-три рази на день протягом кількох днів.
  • Ви також можете полоскати горло ополіскувачем зі смаком м’яти кілька разів на день, поки у вас тонзиліт.

8. Гуньба сінна

насіння пажитника

Гуньба сінна має антибактеріальні властивості, що робить її відмінним засобом від тонзиліту, оскільки вона може вбивати бактерії, що викликають тонзиліт. Крім того, протизапальні властивості, наявні в гуньбі, дадуть вам миттєве полегшення від болю та запалення.

  1. Додайте дві столові ложки насіння гуньби сінної на дві-три склянки води.
  2. Залиште її кипіти протягом 30 хвилин.
  3. Процідіть і дайте охолонути.
  4. Полощіть нею горло не менше 30 секунд, а потім виплюньте.
  5. Повторюйте двічі на день, поки ваш тонзиліт не зникне.

9. Аджван

насіння карамбуса

Харчова цінність насіння аджван (ajwain) допомагає в боротьбі з симптомами тонзиліту. Насіння багате антиоксидантами, а також вітамінами та мінералами, які допомагають зміцнити імунну систему для боротьби з інфекцією.

  1. На сковороді розігрійте одну четверту чайну ложку насіння аджван, поки воно не стане коричневим.
  2. Додайте дрібку куркуми та перемішайте, потім додайте одну склянку теплого молока і добре змішайте.
  3. Зніміть з вогню.
  4. Насолоджуйтесь напоєм, поки він ще теплий. Пийте його двічі на день протягом двох-трьох днів.

10. Інжир

рис

Інжир досить ефективний для лікування тонзиліту в домашніх умовах. Через високий вміст слизу інжир може зменшити біль і хворобливість, викликані тонзилітом.

  • Зваріть у воді три сушені інжири та розімніть їх. Їжте з однією столовою ложкою меду два-три рази на день протягом кількох днів.
  • Як варіант, відваріть і розімніть трохи свіжого інжиру. Розімніть інжир у воді, яку ви використовували для варіння. Нанесіть цю пасту на зовнішню частину горла. Дайте їй висохнути на повітрі, а потім змийте теплою водою. Повторюйте один раз на день, щоб полегшити біль при тонзиліті.

Оскільки тонзиліт надзвичайно заразний, необхідно дотримуватись належного рівня гігієни, щоб запобігти зараженню хворобою.

Якщо ви заразилися, більше відпочивайте, розмовляйте якомога тихіше і якомога менше, пийте багато рідини, щоб сприяти одужанню.

Поділіться коментарем