Друге життя для старих подушок — правила прання

1799
Друге життя для старих подушок — правила прання

Досвідчені, вправні та умілі господині знають, що для кожної речі є відповідні правила прання. Це і вірна температура, і віджим, і засоби для виведення плям та бруду. Якщо дотримуватися необхідних норм, то можна дати й друге життя для старих подушок, очищення яких для декого — ціла проблема.

З часом подушки втрачають свою комфортність, вид та свіжість. Але ж з цієї “подругою” сну буває так не хочеться розставатися. Адже вона — це щось уже особливе для нас, рідне. Бо з нею ми проводимо велику частину свого життя. Подушка допомагає виспатися, а інколи — навіть “вислухати” все, що наболіло на душі.

фото livemaster.ru

Тому не спішіть викидати стару подушку, якщо вона стала трохи неошатною та збилася. Спробуйте її реанімувати. А як провести ці процедури, наша редакція вам підкаже. Та так, щоб вона знову стала такою ж ніжною, свіжою та оновленою.

  • Якщо ваша подушка наповнена синтепоном, то прати її — одне задоволення. Закиньте її до пральної машини та виперіть при температурі 40 С. Висушіть добре на свіжому повітрі. А якщо середина — з холофайберу, то температуру можна виставити навіть на 80 С.
  • Подушки, які наповнені бамбуковою серединкою, взагалі можна прати за будь-якої температури. Щоправда, з сушінням треба буде поморочитися. Адже, якщо сушити її як прийдеться, то отримаєте мішечок з м’якими грудочками. Тому для цього треба обирати горизонтальні поверхні.
фото vremyasna.ru
  • Якщо ж мова йде про те, що подушу не завадило б продезінфікувати, то використайте звичайне рідке мило або ж шампунь. Але віджимати її треба лише руками й не викручувати в різні сторони. Після такого очищення ваша подушка матиме приємний свіжий запах.
  • Подушки з латексу та ті, що мають натуральні наповнювачі (сіно, гречку, льон) на жаль, не піддаються пранню. Тут на допомогу прийде пилосос. А якщо є плями, то їх запросто можна видалити вологими серветками. Щоправда, мікроби, які назбиралися за роки використання у цій речі, так і залишаться. Тому такі унікальні подушки через три роки використання краще замінити на інші.
фото blog.pokupon.ua
  • Ну і так звані, селянські подушки з пір’ям всередині. От з ними так просто не вийде. Доведеться розпороти напірник, витягти пір’я, випрати його, висушити. І знову зшити подушку. Так, це не практично, але ж як приємно спати на ніжному пухові. Заради такого задоволення можна і потрудитися хоч раз на кілька років.

Щоправда, зараз є спеціальні пункти, які займаються перебиванням пір’яних подушок. Тому, якщо є фінанси, на своєму труді можна зекономити.

Якщо ж все-таки вирішили прати пір’яні подушки вдома, то скористайтеся цими порадами

  • Розвести у мильному розчині трохи нашатирю і покласти туди весь напірник. Ця процедура вбиває всі мікроби. Прополощіть.
  • Віджати руками та добре висушити на сонці — час від часу збиваючи та перевертаючи подушку. Коли пір’я розправиться, розпороти старий напірник і пересипати пух в новий.

Отож, виявляється, що прати подушки — не набагато важче, ніж дитячі речі з плямами. Головне запам’ятайте, що не можна використовувати ополіскувачів та кондиціонерів. А коли в пральні машині є функція сушки, то сміливо її використовувати, при чому можна чергувати з пранням по кілька разів. Це додасть їм пишності. І не забувайте обрати правильний температурний режим прання.

фото sonnikonline.club

Ще подушки з пір’ям та силіконом рекомендують прати 4 рази на рік, а бамбукові — що два місяці. Щоб дати друге життя для старих подушок, запам’ятайте ці правила прання. І все у вас вийде!

Поділіться коментарем