Греція офіційно заборонила туристам із надлишковою вагою кататися на віслюках

139

Це рішення було ухвалено після того, як групи із захисту прав тварин привернули увагу ЗМІ до поганого поводження з віслюками, зокрема щодо перенесення важких вантажів.

Tourists On DonkeysАгентство новин Катерс: Дві туристки на віслюках на Санторіні

Грецький уряд вирішив законодавчо заборонити туристам з надмірною вагою кататися на віслюках.

По всій Греції та її островах віслюки використовуються як популярний засіб пересування серед туристів. Туристи платять за те, щоб забратися на його спину та піднятися й спуститися знаковими для Греції брукованими сходами, якими часто захоплюються в головних туристичних центрах, таких як Санторіні.

Але тепер це популярне заняття буде обмежене вагою людини. Як повідомляє New York Daily Post, Міністерство сільського розвитку і продовольства Греції опублікувало нові правила катання на віслюках після отримання скарг на здоров’я тварин.

Державним віслюкам, на яких катають туристів, буде заборонено перевозити вантажі важчі за 100 кг, що приблизно дорівнює одній п’ятій їхньої ваги.

У заяві уряду з приводу нового закону йдеться про таке:

“Власники робочих коней [віслюків] повинні стежити за тим, щоб рівень здоров’я тварин був високим. У жодному разі не можна використовувати тварин, непридатних для роботи, тобто тварин хворих, поранених, на пізніх термінах вагітності, а також тварин із поганим утриманням копит”.

Закон був створений після того, як групи із захисту прав тварин поскаржилися на травми хребта та відкриті рани, від яких страждали віслюки через перевезення важких туристів.

Donkey WoundАгентство новин Катерс

Рани від погано підігнаного сідла.

“Ожиріння та надмірна вага туристів у поєднанні з відсутністю тіні та води, а також сильна спека та 568 брукованих сходинок — ось що спричиняє таку проблему”, — сказав у своїй заяві представник групи “Допоможіть віслюкам Санторіні”.

Групи із захисту прав тварин, як-от вищезгадана, оприлюднили жорстоке поводження з грецькими віслюками та привернули величезну увагу ЗМІ, що, своєю чергою, спричинило потік скарг, поданих грецьким урядовим чиновникам.

Елісавет Чатці, волонтерка, яка брала участь у мирних протестах на Санторіні з цього приводу, задоволена зміною політики. “Це дуже великий крок. Я думаю, що вся наша важка робота окупилася”, — каже вона.

Tourist rides a DonkeyАгентство новин Катерс: Туристка на віслюку

Вплив цього нового закону на Санторіні, схоже, був негайним. “Наступного дня після виходу бюлетеня мені повідомили, що одного туриста везли на пагорб три різні віслюки, щоб не втомлювати їх”, — каже Чатці.

Однак невідомо, як цей новий закон застосовуватиметься на Санторіні та в інших частинах Греції. “Ситуація на Санторіні триває вже багато років, і вона не може бути вирішена за один день”, — розповідає Чатці.

Інші правозахисні групи не вважають, що цього нового закону достатньо.

Марія Скурта, лідерка афінського відділення організації “Пряма дія скрізь” — тієї самої групи, якій згідно із законом заборонили протестувати біля магазину Whole Foods, — каже, що хоча новий закон, безумовно, висвітлив проблему жорстокого поводження з віслюками, віслюків усе одно змушують перевозити цемент, побутову техніку та усілякі важкі речі навіть із врахуванням ухвалених правил.

“Наша мета — не поліпшити життя рабів, а повністю звільнити їх”, — каже Скурта.

Поділіться коментарем