Хропіння небезпечне для вашого здоров’я

214

Як позбутися дратівливого хропіння? Для початку потрібно зрозуміти, що це не просто гучні звуки, що заважають нам спати, а небезпечний стан здоров’я. І цей факт багато людей не беруть до уваги.

Хропіння у нас зазвичай асоціюється із чоловіками. Але чи знаєте ви, що апное уві сні також дуже поширене серед жінок? У будь-якому випадку хропіння завжди призводить до нестачі відпочинку, дратівливості та головного болю вранці. Що ми можемо зробити, щоб позбутися цих страждань?

Близько 20% всіх людей хропуть уночі. І, як відомо, іноді це стає причиною сварки між парами, особливо якщо людина відмовляється визнати, що хропе, або знецінює цю проблему. А тим часом постійне хропіння призводить до втоми, головного болю, фізичного дискомфорту, дратівливості, підвищеного тиску та ін.

Чи знаєте ви, що є причиною хропіння?

Хропіння — це ознака того, що з нашим тілом щось відбувається не так. При хропінні ми втрачаємо надлишок енергії, що безпосередньо впливає на наше повсякденне життя. Насправді багато лікарів називають хропіння «внутрішньою лихоманкою».

  • Хропіння викликається звуженням дихальних шляхів, через що в організм надходить менше кисню і виникає так звана гіпоксія. Через нестачу повітря виникає вібрація, яка виливається у неприємний звук.
  • Як правило, причиною хропіння є апное — зупинка дихання уві сні. Однак це також може бути пов’язано з наявністю поліпів, анатомією носової перегородки чи піднебіння або навіть з алергією. Якщо хропіння трапляється регулярно, необхідно звернутися до лікаря для встановлення відповідного діагнозу.

У довгостроковій перспективі апное уві сні може стати хронічним та призвести до гіпертонії, серцевої недостатності, діабету 2 типу і навіть до інсульту. Ніколи не слід забувати, що наше тіло, наш мозок і наше серце в періоди сну з хропінням перестають отримувати кисень на кілька секунд. Це дуже серйозно.

Поради щодо боротьби з хропінням

По-перше, ви повинні пам’ятати про те, що хропіння — це ознака проблеми зі здоров’ям. Хропіння щоночі — це не те саме, що хропіння протягом тижня через застуду чи алергію.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо ви або ваш партнер якийсь час хропете. Якщо вам поставили діагноз апное уві сні, важливо дотримуватись кожної з рекомендацій, які вам прописані.

Отже, якщо ваше хропіння не хронічне, слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • Завжди стежте за своєю вагою, тому що ожиріння викликає хропіння ночами.
  • Якщо ви палите, кидайте цю шкідливу звичку. Обструкція дихальних шляхів може бути наслідком куріння та, відповідно, хропіння, кашлю та поганого стану здоров’я.
  • Завжди спіть на боці. Дуже простий спосіб це контролювати – покласти тенісний м’яч за спину під піжаму. Таким чином щоразу, коли ви повертатиметеся на спину, ви відчуватимете дискомфорт і знову лягатимете на бік.
  • Дотримуйтесь певного графіка приймання їжі та відходу до сну: розпорядок дня корисний для нашого тіла.
  • Регулярно змінюйте подушку. Брудна постільна білизна може викликати алергію або пересушувати дихальні шляхи.
Поділіться коментарем