Хто потребує більше сну: жінки чи чоловіки? Відповідь — в особливостях нашого мозку

333

У представників однієї зі статей мозок потребує більш тривалого відпочинку, оскільки він влаштований і працює трохи складніше. Директор дослідницького центру сну в Університеті Лафборо професор Джим Хорн розповідає про важливість сну та його тривалість.

Джим Хорн пояснює наступне: «Для жінок нестача сну виливається в такі наслідки як високий рівень психологічного стресу, ворожість, депресія та дратівливість», а «На чоловіків поганий сон впливає менш руйнівно».

Навіщо організму в першу чергу потрібен сон? Звичайно, щоб відновлюватися. Відновлюється як тіло, так і психіка.

Причина, через яку жіночий мозок працює старанніше за чоловічий, у тому, що зазвичай вони багатозадачні, тобто роблять і думають про багато речей одночасно. Через це їм і треба спати більше, ніж чоловікам.

Слід також згадати, що більше звичайної норми сну потрібно і чоловікам, робота яких відрізняється підвищеною складністю та вимагає латерального мислення (нестандартного, творчого підходу до вирішення завдань). Проте навіть їхньому організму потрібно менше сну, ніж жіночому.

Мозок жінки працює трохи не так, як чоловічий. Це складніший “апарат”, тому йому потрібно більше часу для “підзарядки”. У середньому різниця не така вже й велика — 20 хвилин, але для одних ця цифра може бути більшою, а для інших — меншою.

Жінкам потрібно спати більше 8 годин

Ви, напевно, не раз уже чули, що здоровий сон повинен тривати 7-8 годин. Проте, за словами професора Хорна, жінкам безперечно потрібно більше часу для відпочинку.

Як покращити якість сну

Ми всі різні, але можна дати кілька універсальних порад, як зробити свій сон здоровішим:

Уникайте продуктів, що стимулюють — перед сном не потрібно пити напої, які містять кофеїн, наприклад, каву та зелений чай. Ці стимулятори перешкоджають розслабленню організму та спокійному нічному сну, часто призводячи до безсоння.

Медитація — неспокійний, тривожний мозок – головна причина, яка заважає жінкам усього світу швидко засинати та висипатися. Щоб впоратися з бурхливим потоком думок, рекомендуємо спробувати медитацію.

Режим сну — коли організм звикне до певного розкладу, проблеми зі сном відразу ж вирішаться самі собою.

Йога — тим, хто страждає на безсоння, обов’язково слід займатися йогою, тому що пози йоги добре готують організм до відпочинку. Спробуйте перед сном робити кілька вправ, і ви відразу захочете, щоб це увійшло у звичку.

Поділіться коментарем