Кістковий бульйон — неоціненна користь для жіночого здоров’я!

534

Ця рідина неймовірно поживна, легко засвоюється, має насичений смак і корисна для здоров’я.

Кістковий бульйон не дарма набуває все більшої популярності серед тих, хто дбає про своє здоров’я.

Справді, він має цілу низку неоціненних корисних властивостей.

Для приготування кісткового бульйону використовують кістки та сполучні тканини тварин. Ця рідина неймовірно поживна, легко засвоюється, має насичений смак і корисна для здоров’я.

Бульйони почали варити ще в доісторичні часи, коли мисливці перетворювали неїстівні частини тварин (кістки, копита, шлунки, зв’язки, плавці) на бульйон, який можна пити.

Існує велика різноманітність бульйонів зі свинини, яловичини, телятини, курки, риби та інших продуктів. Бульйон є однією з основ у традиційній кухні різних народів і використовується у приготуванні супів, соусів та підлив.

Поживна цінність бульйону

Кістковий мозок можна назвати природним мультивітамінним засобом. Він містить:

  • понад 19 легкозасвоюваних незамінних та замінних амінокислот (будівельних блоків білка)
  • колаген/желатин, який допомагає формувати сполучні тканини
  • глікозаміноглікан
  • гіалуронову кислоту
  • хондроїтин сульфат
  • мінерали та електроліти

Точна харчова цінність тарілки кісткового бульйону залежить від виду м’яса, овочів та інших інгредієнтів, а також способу приготування.

У середньому 100 мл яловичого бульйону містить:

  • Калорії: 46
  • Жири: 0,6 г
  • Вуглеводи: 7 г
  • Клітковину: 0,4 г
  • Білки: 2 г
  • Натрій: 506 мг

У середньому 100 мл курячого бульйону містить:

  • Калорії: 51
  • Жири: 3 г
  • Вуглеводи: 2 г
  • Клітковину: 0,4 г
  • Білки: 4 г
  • Натрій: 165 мг

Користь бульйону

Під час варіння виробляються такі корисні речовини як колаген, пролін, гліцин, глутамін та інші.

1. Містить багато важливих вітамінів та мінералів

В цілому кістковий бульйон має велику поживну цінність.

У тваринних кістках містяться мінерали, такі як кальцій, магній, фосфор, кремній, сірка та інші. Вони важливі для побудови та зміцнення наших власних кісток.

Риб’ячі кістки також багаті на йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози та обміну речовин.

Сполучні тканини дають глюкозамін та хондроїтин — природні сполуки, знайдені у хрящі, які, як відомо, підтримують здоров’я суглобів.

Кістковий мозок забезпечує нас вітаміном А, вітаміном К2, мінералами, такими як цинк, залізо, бор, марганець і селен, а також жирними кислотами омега-3 та омега-6.

Всі частини тварин містять протеїн колаген, який перетворюється на желатин при приготуванні та забезпечує нас важливими амінокислотами.

Під час варіння корисні речовини потрапляють у воду в такій формі, яка легко засвоюється нашим організмом.

Багато людей не отримують достатнью кількість цих поживних речовин, тому кістковий бульйон може стати прекрасним способом заповнити їх дефіцит.

2. Корисний для травної системи

Давно відомо, що здоров’я багато в чому залежить від стану нашої травної системи. Кістковий бульйон не тільки легко перетравлюється, але може допомогти легше засвоїти інші продукти.

Желатин у бульйоні природно утримує рідини. Тому добре приготований бульйон застигає в холодильнику. Желатин також зв’язується з водою в шлунково-кишковому тракті, допомагаючи їжі легше проходити по кишківнику.

Також він захищає та загоює слизову оболонку травної системи та бореться з чутливістю до харчових продуктів (наприклад, пшениці або молочних продуктів).

Бульйон сприяє зростанню корисних бактерій у кишківнику та зменшує запалення у травному тракті.

3. Захищає суглоби

Бульйон — одне з кращих джерел натурального колагену — білка, який міститься в кістках, шкірі, хрящах, зв’язках, сухожиллях та кістковому мозку.

З віком наші суглоби зношуються, і ми стаємо менш гнучкими.

Під час варіння бульйону колаген потрапляє у воду і стає легко засвоюваним, допомагаючи відновити суглобові хрящі.

Одним із найцінніших компонентів кісткового бульйону є желатин, який діє як “подушечка” між кістками, зменшуючи тертя. Він є будівельним блоком, необхідним у формуванні міцних кісток і навіть у підтримці щільності здорових кісток.

У дослідженні, проведеному в Пенсільванському університеті, в якому спортсмени отримували колаген протягом 24 тижнів, стан їхніх суглобів значно покращився.

Кістковий бульйон також містить глюкозамін та хондроїтин, які зменшують біль у суглобах та симптоми остеоартриту.

Білки в бульйоні корисні тим, хто страждає від ревматоїдного артриту — хронічного аутоімунного захворювання, яке вражає сухожилля та зв’язки.

В одному дослідженні 60 людей з ревматоїдним артритом споживали курячий колаген протягом 3 місяців. В результаті симптоми захворювання покращилися у всіх 60 учасників, а у чотирьох спостерігалася повна ремісія.

4. Зміцнює імунітет

Одна з позитивних властивостей кісткового бульйону полягає в тому, що він підтримує здоров’я кишківника, зміцнюючи нашу імунну систему.

Так, наприклад, при синдромі підвищеної кишкової проникності, коли неперетравлені частинки їжі просочуються крізь ослаблені стінки кишківника і потрапляють у кровотік, імунна система стає гіперактивною. Це посилює запалення і призводить до цілої низки дисфункцій. Виробляється занадто велика кількість антитіл, що викликає аутоімунну реакцію, що вражає здорові тканини.

Кістковий бульйон відновлює здоров’я кишківника та підтримує імунітет, регулюючи здорову реакцію на запалення. Колаген та амінокислоти пролін, глютамін та аргінін допомагають закрити отвори на стінках кишківника, підтримуючи його цілісність.

Регулюється нормальна робота імунної системи, відновлюється здоровий сон, і ви почуваєтесь енергійнішим протягом дня.

5. Покращує процес рятування від токсинів

У сучасному світі людина піддається впливу різних токсинів, штучних і хімічних речовин. Хоча наш організм оснащений механізмами позбавлення важких металів та інших токсичних впливів, йому буває складно впоратися, коли кількість цих речовин стає надмірною.

Кістковий бульйон вважається потужним засобом детоксикації, тому що він допомагає травній системі позбавлятися відходів і підтримує здатність печінки видаляти токсини.

Бульйон містить калій та гліцин, які підтримують детоксикацію клітин та печінки. Одним зі способів детоксикації є забезпечення організму сіркою, особливо якщо ви додаєте в бульйон овочі, часник і трави, а також глутатіоном, який зменшує окисний стрес.

Глутатіон допомагає усунути жиророзчинні сполуки, особливо важкі метали, такі як ртуть та свинець. Він допомагає всмоктуванню різних поживних речовин та антиоксидантів і сприяє очищенню печінки.

6. Здорова шкіра та зменшення целюліту

Колаген сприяє формуванню еластину та інших сполук у шкірі, завдяки яким шкіра зберігає здоровий та молодий зовнішній вигляд. Цілісність колагену допомагає зменшити видимі ознаки зморшок, набряклість та боротися з іншими ознаками старіння.

Багато хто повідомляє про зменшення целюліту при споживанні продуктів і добавок, що містять колаген, бо целюліт часто утворюється через нестачу сполучної тканини, через що шкіра втрачає пружність.

Велика кількість колагену в домашньому бульйоні допомагає нашому організму створювати більше сполучної тканини, яка вирівнює шкіру та згладжує її нерівності.

Дослідження, що вивчають властивості колагену, виявили, що 2,5-5 г гідролізату колагену, який приймали жінки 35-55 років щодня протягом 8 тижнів, підтримують еластичність і зволоженість, зменшуючи ознаки прискореного старіння.

7. Сприяє кращому обміну речовин

Кістковий бульйон — чудовий спосіб отримати більше глутатіону, який відіграє важливу роль у метаболізмі поживних речовин та клітинній регуляції.

Амінокислоти, знайдені в бульйоні, беруть участь у багатьох функціях:

  • побудова та відновлення м’язових тканин
  • підтримання мінеральної щільності кісток
  • всмоктування поживних речовин
  • підтримання здоров’я м’язів та сполучних тканин

Гліцин у колагені допомагає м’язовим тканинам, перетворюючи глюкозу на корисну енергію. Крім того, завдяки антиоксидантам він запобігає втраті хрящів, тканин та м’язів, що відбувається з віком.

Глутамін — ще одна амінокислота, важлива для здорового обміну речовин. Вона допомагає підтримувати рівень енергії, доставляючи поживні речовини до наших клітин.

Аргінін також відіграє роль у розщепленні оксиду азоту, який допомагає покращити циркуляцію та доставляє кров та поживні речовини до клітин по всьому тілу. Він покращує цілісність м’язів і тканин та сприяє нормальному загоєнню ран.

8. Бореться із запаленням

Амінокислоти в бульйоні, включаючи аргінін і гліцин, мають потужний протизапальний ефект.

Аргінін зокрема допомагає боротися із запаленням, пов’язаним із ожирінням. Одне дослідження показало, що високий рівень аргініну в крові зменшує запалення у жінок із надмірною вагою.

Хоча певний рівень запалення є нормальним, хронічне запалення може призвести до низки серйозних проблем. Це включає серцево-судинні захворювання, діабет, метаболічний синдром, хворобу Альцгеймера, артрит та багато видів раку.

Ось чому так важливо споживати різноманітні протизапальні продукти.

9. Сприяє схудненню

Кістковий бульйон, як правило, низькокалорійний, але при цьому добре вгамовує голод.

Дослідження показали, що якщо регулярно вживати суп на основі бульйону, це допомагає довше зберігати почуття ситості, зменшити кількість калорій і з часом схуднути.

Більше того, кістковий бульйон містить желатин, який викликає відчуття ситості. Одне дослідження показало, що желатин краще зменшує почуття голоду, ніж казеїн — білок, що міститься в молочних продуктах.

Інше дослідження на 53 чоловіках показало, що у поєднанні з силовими тренуваннями колаген допомагає збільшити м’язову масу та зменшити жирові відкладення.

10. Покращує сон та роботу мозку

Амінокислота гліцину, що міститься в кістковому бульйоні, допомагає розслабитися. Численні дослідження виявили, що гліцин сприяє здоровому сну.

Дослідження показало, що 3 г гліцину перед сном значно покращує якість сну у людей, які відчувають труднощі зі сном.

Прийом гліцину перед сном допоміг учасникам швидше заснути, зберігати глибокий сон та менше прокидатися серед ночі. Також він зменшує денну сонливість та покращує розумову роботу та пам’ять. Споживання бульйону має схожий ефект.

Поради для приготування бульйону

Замість того, щоб викидати кістки та каркас, використовуйте їх для приготування бульйону.

  • Намагайтеся вибирати кістки домашніх курей та яловичину чи телятину трав’яної відгодівлі.
  • Для отримання максимальної користі рекомендується з’їдати 1 чашку бульйону на день.
  • Ви можете пити бульйон у чистому вигляді, але не всі люблять його смак та консистенцію. Також ви можете використовувати його як основу для супів та приготування соусів та підлив.

Простий рецепт кісткового бульйону

Можна зробити кістковий бульйон виключно з кісток та м’яса, але дослідження показали, що поєднання тваринних продуктів та овочів принесуть більше користі, ніж окремо.

Для класичного рецепту бульйону потрібні кістки, м’ясо, овочі та вода. При приготуванні яловичого бульйону краще підсмажити м’ясо, перш ніж його варити. Рибу та птицю можна класти, попередньо не обсмажуючи.

  • Покладіть кістки у велику каструлю і залийте водою.
  • Додайте 2 столові ложки яблучного оцту перед приготуванням. Це допоможе витягувати мінерали та інші поживні речовини з кісток.
  • Доведіть до кипіння і зменшіть вогонь. Залиште на повільному вогні на 6 годин (можна варити і довше — від 10 до 24 годин). Забирайте піну в міру появи.
  • Довге варіння на повільному вогні допомагає витягти всі поживні речовини з кісток.
  • У бульйон можна додати овочі, такі як цибуля, часник, морква та селера, щоб підвищити його поживну цінність.
  • Після охолодження зверху може утворитися шар жиру. Цей шар захищає бульйон знизу. Забирайте його тільки коли збираєтеся пити бульйон.
Поділіться коментарем