Користь кульбаби проти раку, холестерину та для здоров’я печінки

756

Кульбаба має репутацію одночасно виконавця бажань і жахливого бур’яну та неприємності для газону. Однак чи знаєте ви, що корінь кульбаби багатий поживними речовинами і може похвалитися різноманітними перевагами для вашого здоров’я — так само, як зелень кульбаби та чай з кульбаби?

Корінь кульбаби - доктор сокир

Чим корисний корінь кульбаби? Ця рослина низькокалорійна, але містить багато клітковини, а також антиоксидантів, вітаміну К, вітаміну А і вітаміну С. Дослідження навіть показують, що він може допомогти зменшити ріст раку, знизити рівень холестерину та підтримувати функцію печінки.

Окрім того, що кульбаба багата багатьма вітамінами та мінералами, які сприяють зміцненню імунітету, вона також легкодоступна, її легко додати до раціону, а ще вона має характерний перцевий смак.

Що таке кульбаба?

Кульбаби, також відомі як Taraxacum officinale, є різновидом квіткової рослини, родом з Європи, Азії та Північної Америки.

Будучи членом родини ромашкових рослин, кульбаба споріднена з жоржинами, будяком, амброзією, салатом, артишоками та соняшником.

Кульбаби утворюють багато маленьких жовтих квіток, які називаються суцвіттями, які разом утворюють одну квіткову головку. Після закінчення цвітіння головка квітки висихає, суцвіття опадають і формується насіннєва головка.

Насіння кульбаби потім природним чином розноситься вітром… або тими, хто хоче виконати безкоштовне бажання.

Поживні речовини кульбаби:

Хоча кульбаба часто ігнорується як просто неприємний бур’ян, насправді вона може стати корисним доповненням як до вашої кухні, так і до аптечки. Багато частин рослини кульбаби їстівні, включаючи коріння, листя, насіння та квіти.

І корінь, і зелень володіють корисними властивостями, і їх можна використовувати для приготування всього, від чаю з кульбаби до суперпоживних салатів. Ця рослина не тільки містить багато вітамінів і антиоксидантів, таких як силімарин, силібінін, куркумін, берберин і ресвератрол, але також і калій, магній, цинк, залізо і холін.

Історичне використання:

Як і інші корені, такі як лопух і ашваганда, корінь кульбаби також має багату історію використання в традиційній медицині. Насправді походження кульбаби як природного засобу можна простежити аж з 659 року до нашої ери в Стародавньому Китаї. Його також використовували в арабській, валлійській та європейській медицині і їли в сирому вигляді або робили сік чи тонік.

Традиційне використання кульбаби варіюється від сприяння кращому травленню до оздоровлення печінки. Деякі індіанські племена жували корінь кульбаби, щоб полегшити біль, а інші запарювали листя і застосовували місцево, щоб полегшити біль у горлі.

Чому кульбаби іноді називають «pee-the-beds»? У деяких країнах, включаючи Шотландію та Францію, ці рослини отримали прізвисько pee-the-beds, або pissenlit по-французьки, через їх природну сечогінну дію, яка може викликати посилене сечовипускання.

Користь кульбаби

Що робить кульбаба з вашим організмом? Ось більше про те, що нам показали дослідження щодо переваг кореня кульбаби:

1. Може допомогти знищити ракові клітини

Низка досліджень показала, що корінь кульбаби може бути корисним для профілактики та лікування деяких видів раку, включаючи рак печінки, лейкемію, рак підшлункової залози, рак молочної залози, рак стравоходу та рак простати.

Наприклад, у дослідженні 2011 року в Канаді науковці обробляли клітини раку шкіри екстрактом кульбаби і виявили, що він почав вбивати ракові клітини всього за 48 годин після лікування.

Інше дослідження в Oncotarget показало, що екстракт кореня кульбаби здатний вбити 95% клітин раку товстої кишки протягом двох днів.

2. Може допомогти знизити рівень холестерину та високий кров’яний тиск

Високий рівень холестерину є одним з основних факторів ішемічної хвороби серця. Зміна раціону харчування є одним із найпростіших способів запобігти високому холестерину.

Поряд з обмеженням споживання оброблених продуктів, включаючи більше цільної їжі, як-от фрукти та овочі, може допомогти знизити рівень холестерину.

Було показано, що корінь кульбаби сприяє зниженню рівня холестерину.

В одному дослідженні кроликів годували дієтою з високим вмістом холестерину та додавали корінь кульбаби. Кульбаба призвела до зниження загального холестерину, тригліцеридів і поганого холестерину ЛПНЩ, а також до збільшення корисного холестерину ЛПВЩ.

Дослідження також показують, що кульбаба може допомогти нормалізувати рівень цукру в крові та знизити високий кров’яний тиск.

3. Багата антиоксидантами

Дослідження показують, що корінь кульбаби особливо багатий антиоксидантами, такими як бета-каротин, поліфеноли, кумарини та похідні гідроксикоричної кислоти, що може пояснити його численні переваги для здоров’я, оскільки це дозволяє йому боротися з вільними радикалами.

Вільні радикали – це сполуки, які утворюються в організмі в результаті стресу, забруднення навколишнього середовища та неправильного харчування. З часом накопичення вільних радикалів може призвести до пошкодження клітин і хронічних захворювань.

Антиоксиданти можуть допомогти нейтралізувати ці шкідливі сполуки і, як було показано, знижувати ризик таких захворювань, як серцеві захворювання та рак.

При місцевому застосуванні кульбаба також захищає шкіру від пошкодження шкіри, викликаного сонячними променями, старінням і акне.

4. Підтримує здоров’я печінки та нирок

Від фільтрації токсинів до метаболізму ліків, печінка є важливою для багатьох аспектів здоров’я.

Корінь кульбаби приносить користь вашій печінці, допомагаючи захистити її від окисного стресу та підтримувати її ефективну роботу. Насправді народні ліки, що походять з Китаю, Індії та Росії, давно визнали дію кульбаби як тонізуючого засобу для печінки, в основному завдяки її протизапальній дії та здатності боротися з окислювальним стресом.

Одне дослідження, проведене в Кореї, показало, що екстракт кульбаби запобігає пошкодженню печінки, викликаному алкогольною токсичністю, як у клітин печінки, так і у мишей.

Ці захисні ефекти, ймовірно, пов’язані з кількістю антиоксидантів, що містяться в корені кульбаби, а також його здатністю запобігати пошкодженню клітин.

Чи корисна кульбаба для нирок? У більшості випадків так.

Ця рослина відома своєю природною сечогінною дією, тобто збільшує частоту сечовипускання, що може допомогти зберегти здоров’я нирок.

За даними Mount Sinai Medical Group, «травники використовують корінь кульбаби для детоксикації печінки та жовчного міхура, а листя кульбаби — для підтримки роботи нирок». Протягом століть корінні американці варили кульбабу у воді і брали її для лікування захворювань нирок, а також інших проблем з травленням, таких як печія та розлад шлунка.

5. Підтримує імунну систему і бореться зі шкідливими бактеріями

Крім багатьох інших переваг для здоров’я, корінь кульбаби також має протимікробні та противірусні властивості, які можуть допомогти зупинити ріст хвороботворних бактерій і патогенів.

Дослідження в Ірландії, опубліковане в Phytotherapy Research, показало, що корінь кульбаби був особливо ефективним проти певних штамів бактерій, які відповідають за стафілококові інфекції та харчові захворювання.

Хоча необхідні додаткові дослідження, корінь кульбаби може бути корисним природним методом для підтримки імунної системи в боротьбі з бактеріальними інфекціями.

6. Зміцнює кістки

Taraxacum officinale є прекрасним джерелом вітаміну K, важливої поживної речовини, яка відіграє ключову роль у здоров’ї кісток. Цей важливий вітамін підвищує рівень специфічного білка, необхідного для побудови міцних кісток, саме тому дефіцит вітаміну К пов’язують із підвищеним ризиком переломів і зниженням щільності кісток.

Кульбаба також містить кальцій, який утворює структуру кісток і зубів, щоб зберегти їх міцними.

7. Сприяє здоров’ю шкіри

Кожна порція кульбаби містить значну дозу антиоксидантів, які можуть захистити клітини шкіри від пошкодження, викликаного повільними ознаками старіння, і змусить вас виглядати (і відчувати себе) якнайкраще.

Крім того, дослідження in vitro в Канаді в 2015 році також показало, що нанесення екстракту кульбаби (Taraxacum officinale) на клітини шкіри допомагає захистити від шкідливого впливу ультрафіолету.

Деякі дослідження також показують, що кульбаба може мати потужні протимікробні властивості, які можуть допомогти блокувати ріст бактерій, щоб запобігти шкірним інфекціям.

8. Високий вміст клітковини

Коріння кульбаби є чудовим джерелом клітковини і особливо багаті на тип розчинної клітковини, відомої як інулін.

Клітковина пов’язана з кількома перевагами для здоров’я, особливо коли мова йде про регулювання рівня цукру в крові. Оскільки клітковина рухається по організму неперетравлена, вона допомагає уповільнити всмоктування цукру в крові, що може допомогти покращити довгостроковий контроль цукру в крові.

На додаток до підтримки стабільного рівня цукру в крові, клітковина також може захистити від багатьох проблем з травленням, включаючи запори, болі в шлунку, геморой, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) і виразку шлунка.

Дозування та приготування (використання/рецепти)

Продукти, що містять кульбабу, випускаються в різних формах, включаючи настоянки, рідкий екстракт, чаї, таблетки і капсули.

Кульбаби є в достатку як у дворах, так і в продуктових магазинах. Хоча можна безпечно збирати кульбаби з власного подвір’я та використовувати їх, ви повинні уникати місць, де були розпорошені засоби від бур’янів або пестициди, і не забудьте ретельно вимити рослини перед споживанням.

Зберіть коріння, трохи заглибившись у ґрунт і витягнувши всі стебла, до яких можуть бути прикріплені квіти. Перед використанням добре вимийте коріння, щоб переконатися, що весь бруд видалений.

Рецепти:

Квітки кульбаби можна використовувати для приготування вина з кульбаби або желе з кульбаби, а зелень можна додавати в супи, салати та макарони.

Коріння рослини також можна використовувати в різноманітних рецептах кульбаби, але багато хто вирішує заварювати корінь кульбаби в смачний чай або заспокійливий замінник кави.

Чай і кава з кореня кульбаби — це натуральні напої без кофеїну, які допоможуть вам почати день з тієї ноги. Крім того, потенційні переваги чаю з кульбаби подібні до переваг кореня, що робить його легким способом прокинутися вранці.

Існує багато різних методів приготування чаю з кореня кульбаби, але зазвичай треба просто залити коріння гарячою водою і дати йому настоятися протягом 5-10 хвилин, перш ніж процідити. Щоб приготувати каву з кульбаби, просто спочатку обсмажте корінь, випікаючи його приблизно 10–15 хвилин при температурі 180 градусів за Цельсієм.

Поділіться коментарем