Мінімальний догляд за шкірою в умовах дефіциту

115

Поради від дерматолога косметолога @doctor_melnyk

1. Зволоження. У випадку недоступних засобів для дорослих/дітей забуваємо про естетику і в першу чергу думаємо про фізіологію шкіри. Відновити ліпідний шар важче, ніж попередити його руйнацію.

2. Очищення. Це другий пункт. Забезпечення очищення знижує активність бактерій, знімає надлишок шкірного сала. Очищуємо шкіру раз на день. Якщо шкіра суха, то можна раз на декілька днів. Знижена частота мінімізує необхідну кількість додаткового зволоження.

3. Робота з проблемами. Варто зазначити, що в умовах недоступності стандартних засобів важливо не перестаратись і не нашкодити. Відновлювати важче. Кислоти в низьких концентраціях — оптимальний варіант. Особливо, якщо є в формі дисків. Ріжемо на декілька частин, щоб вистачило надовше.

4. Сонцезахист. Легше просто не виходити максимально на сонце вдень або носити капелюх. Сонцезахист завжди має схильність обтяжувати шкіру і його потрібно досить ретельно очищувати. Тому якщо доступу до постійної води й т.д. немає — пропускаємо.

5. Спеціальне лікування ділимо/мінімізуємо, щоб розтягнути на довший період. Це краще, ніж залишитись без нічого. Дозу ліків знижуємо до мінімально можливої, але продовжуємо надалі термін приймання. Тримайте контакт зі своїм або доступним дерматологом.

6. По можливості одягайте діткам до тіла бавовну, не протирайте серветками, а використовуйте воду. Якщо досить тепло, то мінімальні повітряні ванни. Перевіряйте, щоб одяг був не надто тугим. Щоб дитина не пітніла. Не лякайтесь, якщо при зміні води/переїзді погіршується шкіра. Це нормальна реакція дитячої шкіри.

7. Ми все надолужимо потім. І зморшки, і акне, і пігментацію. Зараз постарайтесь більшою мірою думати про комфорт шкіри й відштовхуватись від відчутних проблем: сухість, сальність, подразнення.

Поділіться коментарем