Неоціненний дар природи: рослина, яка лікує багато недуг!

12077

Мова йде про дуже відомий чебрець, який є хорошим антисептиком, природним антибіотиком, відхаркувальним, противірусним, бактерицидним і фунгіцидним засобом. Чебрець вбиває хвороботворні мікроби, стимулює захисні сили організму, очищає його від токсинів, підвищує стійкість до інфекцій і сприяє утворенню лейкоцитів.

augalas

Навіть розбавивши ефірну олію чебрецю в тисячу разів, воно все одно знищує золотистий стафілокок. Здатність вбивати бактерії, антисептичний ефект роблять чебрець важливим інгредієнтом, який використовується в медицині для дезінфекції шкіри рук. Ефірна олія чебрецю — одна з небагатьох, яка при випаровуванні за 3 години може знищити до 90 відсотків хвороботворних мікроорганізмів.

Свою назву чебрець отримав через чудовий аромат. На латині він називається thymus, слово, що походить від давньогрецької й означає ароматизатор.

Користь чебрецю

Ця рослинна речовина найчастіше використовується для лікування інфекційних респіраторних захворювань. Чебрець лікує кашель (сухий і вологий), ларингіт, ангіну, астму, інфекційні патології носової порожнини. Ефірні олії чебрецю покращують відхаркування, розріджують мокротиння, пом’якшують слизові оболонки. А також надає хорошу лікувальну дію на органи дихальної системи.

Дихальні процедури з ефірною олією чебрецю застосовують для лікування інфекцій носової порожнини, бронхів, а при болю у горлі — інфекційних захворювань ясен і ротової порожнини. Для інгаляцій приймають дуже невеликі кількості, інакше може виникнути зворотний ефект. При кашлі також п’ють 1 краплю ефірної олії з ложкою меду і запивають теплим чаєм.

Чебрець допомагає при депресії, бореться з постійною втомою, поганою концентрацією уваги та відновлює сили після хвороби. Крім того, чебрець покращує пам’ять, кровообіг і нормалізує знижений тиск.

Для чого використовується чебрець?

Для лікування вагінального мукозиту (вагініту) та кандидозу, грибка нігтів, паразитів, дезінфекції рук, інфекцій сечовивідних шляхів. Чебрець допомагає при укусах комах, покращує стан шкіри та волосся. Теплі примочки з чебрецем знімають біль у м’язах, застосовують для лікування подагри, радикуліту, артриту, спортивних травм.

1% розчин чебрецю можна брати з собою як антибактеріальний засіб під час подорожі. Також відомий факт, що тимол (речовина, що міститься в чебрецю) посилює приплив крові до поверхні дерми, що сприяє швидкому загоєнню ран. Різкий запах чебрецю також відлякує комах.

Ми звикли використовувати чебрець як пряність на кухні або як добавку до чаю, але він, безперечно, заслуговує на визнання і за свої цілющі властивості.

Поділіться коментарем