Огірки і помідори “п’ють” молоко – народні поради для шаленого врожаю

30281

Щоб город радував не тільки смачним, але і корисним врожаєм, садівники відмовляються від хімічних добрив. Але залишати рослинні культури без підгодівлі не можна. Це призводить до повільного зростання, або навіть до відсутності плодів. Врятувати ситуацію під силу звичайному молоку, користь якого поширюється і на рослинні культури.

Чому саме молоко?

фото i.ytimg.com

Відразу потрібно сказати, що корисні властивості цього продукту люди відзначили давно. Не дивно, що молоко у якості підгодівлі повноцінно замінює покупні розчини.

Безумовною перевагою молока, як добрива, є його природне походження. Натуральні джерела поживних речовин виключають отримання неякісного, або навіть шкідливого для здоров’я врожаю.

Увага! Молоко може бути не тільки добривом, а й захистом від шкідників.

Молоко «працює» на грядках в декількох напрямках:

Підживлення

Грядки просто поливаються, причому продукт бажано використовувати усирому вигляді. Багато садівників прийшли до висновку, що термічна обробка значно зменшує якість натурального добрива.

Бар’єр для шкідників

Молоко у прямому сенсі не пускає шкідливі організми, створюючи на листках і стеблах плівку. Комахи не можуть перетравити лактозу з огляду на особливості своєї будови.

Захист від хвороб

Як і у випадку з шкідниками, мікроорганізмам не під силу подолати молочну перешкоду. Обприскування найкраще підходить для обробки листя.

Провідник

Молоко часто виступає не тільки як добриво, але і як помічник для інших видів підгодівлі – разом вони краще засвоюються.

Як застосовувати

фото avatars.mds.yandex.net

Напевно, у багатьох відразу виникає думка, що для добрива підходить якомога більш жирне молоко, але це не зовсім вірно. Молоко, як добриво навпаки потрібно розбавити водою.

Полив

Поливати рослини можна по-різному. Якщо необхідно підгодувати овочі, швидше поживні речовини потраплять через коріння. Для цього навколо куща викопується невелика траншея, куди і заливається молочний розчин. Молоко береться нежирне і додатково розводиться 1:5. Якщо поливати грядки по листю, забезпечується захисний від шкідників шар.

Обприскування

На жаль, кожен садівник знає, як складно боротися з борошнистою росою. Набагато легше проводити профілактичну обробку, ніж потім боротися з шкідливими мікроорганізмами.

Обприскування бажано провести після появи перших листків. Обов’язково обробка повторюється через кожні 2 тижні, щоб повністю виключити ймовірність ураження рослини.

Порада

Процедура проводиться тільки ввечері або в похмуру погоду, щоб не допустити опіків на листках.

Обприскуються рослини сумішшю розведеного молока (10 л на 1 л молока) з йодом (30 кап.) і натертим господарським милом (20 г).

Як приготувати

фото ya.clan.su

Крім простого поливу розведеним молоком, часто застосовуються багатокомпонентні склади. Замість молока як добрива, може бути використана сироватка.

Рецепти:

  • Посилення живильного ефекту забезпечує йод. Досить додати 10 крапель на 10 л вже розведеного з водою молока. Крім того, йод забезпечує додаткову дезінфекцію, допомагає впоратися з уже наявними захворюваннями.

Щоб прискорити дозрівання компосту, до нього додається суміш з 3 компонентів: 200 мл води (краще теплой), сухі дріжджі (половина пачки) і 200 мл молочної сироватки.
Необов’язково удобрювати самі рослини, якщо попередньо посилити плодючість грунту. Для цього в 200 л бочку поміщають:

  • 3 л розчину з дріжджів і цукру, обов’язково 3-х добовий, щоб як слід заграв;
  • золу, досить 1 лопати;
  • 0,5 відра гною;
  • 1 лопату компосту;
  • відро рослинного перегною;
  • 1 лопату піску;
  • 1 л молока, сироватки або кефіру;
  • воду.

Суміш повинна настоятися не менш тижня. Після чого її можна використовувати, попередньо розвівши водою.

Для яких культур підходить молоко

фото atmagro.ru

На жаль, молоко як добриво підходить не для всіх городніх культур. Наприклад, поливая молоком перець або баклажани, садівник отримає дрібні плоди або зовсім загиблі рослини.

Огірки

Добре реагують на молочні добрива, обробку можна починати навіть у період квітнення, це зменшить кількість пустоквітів.

Помідори

Регулярний полив молочною сироваткою забезпечує рясний врожай. Щоб запобігти фітофторозу слід проводити обприскування після дощів.

Морква, буряк та інші корнеплоди

Коренеплоди збільшуються у розмірі завдяки ранному позакореневому підживленню.

Цибуля

Розсаду обприскують, а після молоко як добриво використовується разом з калійними або азотистими добавками. Сироватка в тандемі з тютюновим листом результативна в боротьбі з цибульной мухою.

Плодові дерева

Навесні обробляється стовбур і листя, примачується грунт. Обприскування через кожні 2 міс. запобігає поширенню тлі та листовійки.

Молоко як добриво підходить для обробки не тільки городніх, але і кімнатних рослин, особливо троянд і півоній.

Порада. Не варто обробляти рослини в сонячну погоду, це спалить коріння і листя.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем