Підтримуйте здоровий гормональний баланс! Ознаки збою, які багато хто ігнорує!

29087

Дуже важливо підтримувати здоровий гормональний баланс. Тому що він має прямий вплив на всі аспекти нашого життя. На жаль, більшість людей про це просто не думає.

Гормони

Гормони – це невеликі хімічні «посланці», які передають інформацію від мозку до тканин внутрішніх органів. Вони контролюють практично всі процеси в організмі: зростання і розвиток, обмін речовин, сексуальні здібності, настрій і температуру тіла.

В цілому, підтримка правильного гормонального балансу важлива для здоров’я і щастя. Однак зробити це не так-то просто.

9 ознак гормонального дисбалансу, які допоможуть оцінити ваш стан

фото zinoti.lt

1. Постійне збільшення ваги

Якщо у вас є проблеми з вагою, це не обов’язково означає, що ваш раціон незбалансований і ви мало рухаєтеся. Можливо, це – гормональний дисбаланс. В цьому випадку, набір ваги відбувається через порушення циклу вироблення кортизолу – гормону стресу.

Дослідження показали, що підвищений рівень кортизолу накопичує «токсичні жири» в черевній порожнині. Це не тільки збільшує ризик серцево-судинних захворювань, але і спонукає організм активно виробляти інсулін.

Його надлишок впливає на рівень цукру в крові і, таким чином, викликає почуття голоду.

2. Проблеми лібідо

Це стосується не тільки чоловіків, а й жінок. Сексуальна привабливість контролюється андрогенами – гормонами, які виробляються яєчками (у чоловіків) і яєчниками (у жінок).

Відсутність цього гормону призводить до того, що ми майже не цікавимося сексом.

3. Хронічна втома

Втома – одна з перших ознак гормонального дисбалансу, особливо якщо почуття втоми має місце з самого ранку.

фото zinoti.lt

4. Поганий настрій

Поганий настрій, дратівливість, неспокій і навіть депресія можуть бути викликані проблемами щитоподібної залози. У вас може бути гіпотиреоз. Якщо об’єктивної причини для депресії немає, зверніться до лікаря.

5. Безсоння

Якщо ви не можете заснути довгий час, а потім прокидаєтеся вночі, це може бути ознакою серйозного гормонального дисбалансу.

Порушення сну викликані браком естрогену, гормону, що регулює менопаузу і цикли сну і неспання.

6. Надмірне потовиділення

Потовиділення – ще одна реальна ознака гормонального дисбалансу. Якщо це відбувається з вами вночі, варто подумати.

Нічна пітливість, швидше за все, є наслідком дефіциту серотоніну. А цей гормон, крім іншого, контролює настрій і відчуття захищеності.

фото zinoti.lt

7. Проблеми з травленням

Якщо у вас проблеми з травною системою, це може бути ознакою гормонального дисбалансу в травному тракті.

8. Надмірна тяга до цукру

Це також ознака захворювання щитоподібної залози. І одна з перших ознак гіпотиреозу. Крім того, проблема може бути викликана перевантаженням наднирників.

Якщо вони виділяють занадто багато кортизолу та адреналіну – завжди хочеться солодкого. А цукор – найкраще джерело енергії у стресових ситуаціях.

9. Випадання волосся

Завжди вважалося, що облисіння і випадання волосся є результатом дефіциту тестостерону. Але натепер лікарі також говорять, що причиною є інший гормон: дігідротестерон. Його недолік викликає більшість проблем з волоссям.

Що робити?

фото zinoti.lt

Пам’ятайте, що здоров’я тіла напряму пов’язане з вашим гормональним балансом. А гормональний баланс – річ дуже тонка.

Кращий спосіб його зберегти – правильне харчування. Є два основних принципи. По-перше, в раціоні повинно бути більше рослинної їжі, ніж тваринної, а по-друге – дієта повинна бути максимально різноманітною.

Стаття несе інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням та всі свої симптоми, у першу чергу, обговорюйте з лікарем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем