Про що сигналізують білі нальоти на язиці?

105

Часто негаразди на язиці свідчать про захворювання швидше, ніж інші клінічні симптоми. Щільні білі нальоти майже завжди повідомляють про негативні зміни в організмі. Які причини білуватого нальоту?

Поява білого нальоту на язиці завжди має лише одну причину — життєдіяльність мікроорганізмів на його поверхні. Ці бактерії є навіть у людини, що суворо стежить за ротовою порожниною. Після гігієнічних процедур наліт, як правило, зникає, але якщо він з’являється знову, це ознака порушення функцій організму.

Найпоширеніші причини нальоту

  1. Біль у горлі, або так звана ангіна.

Це деякі типи запальних інфекційних захворювань, які найчастіше зустрічаються у дітей та підлітків. Викликається стрептококами, стафілококами та іншими бактеріями та грибками. Вони часто починаються з гнійних бляшок на язиці та мигдалинах.

  1. Гастрит:
  • аутоімунне — запальне захворювання, при якому організм руйнує власну слизову оболонку шлунка. Розвивається через дефекти імунної системи, білий наліт — один із симптомів, під час загострення вони стають жовтими;
  • атрофічний — вкрай небезпечний стан. Поверхня язика білувата або сірувато-біла, на ній можуть бути чіткі відбитки зубів;
  • при низькій кислотності — хронічне запалення слизової оболонки шлунка, під час якого перетравлення їжі погіршується. Це частіше зустрічається у людей похилого віку, а також у людей із системними помилками в харчуванні. Колір може змінитися на жовтуватий, сірувато-жовтий;
  • геморагічний — серйозне пошкодження стінок шлунка, на якому відбувається ерозія разом з кровотечею;
  • хронічний — стінки шлунка зіпсовані дегенеративними ураженнями. Хвороба дуже поширена і вражає більш ніж половина населення планети. Шар нальоту може бути білуватим, блідо-жовтим, біло-сірим.

 

  1. Бульбіт — як самостійний діагноз зустрічається рідко, зазвичай вважається формою запалення дванадцятипалої кишки. Запальний процес вражає початкову ділянку дванадцятипалої кишки, що провокує порушення шлунково-кишкової секреції та моторики.
  2. Дискінезія жовчовивідних шляхів — порушення функції жовчного міхура, посилена секреція або скутість жовчі. Поверхня язика часто білувата або сіра.
  3. Ентерит — це запальний процес різних типів стінок слизової кишківника, під час якого порушуються асиміляційний та травний процеси. У міру погіршення стану відбувається атрофія стінок слизової. На язиці помітний білий наліт з характерними відбитками від зубів.
  4. Пельвіоперитоніт — це інфекційно-запальне ураження слизової оболонки очеревини, пов’язаної до області малого таза. Це може призвести до важких ускладнень.
  5. Кандидоз — у чоловіків. Грибкове захворювання голови та головки статевого члена. На язиці та яснах утворюється білуватий наліт сирного типу.

Лікувальні заходи

Якщо у вас з’являються нальоти на язиці, що не зникають після гігієнічних процедур чи з’являються знову протягом дня, слід проконсультуватися з лікарем і провести ретельне обстеження. Перша консультація, як правило, проводиться у терапевта, який може направити вас до інших фахівців.

Якщо крім нальоту є інші неприємні відчуття в ротовій порожнині, тоді слід звернутися до стоматолога. У цьому випадку слід усунути першопричину утворення нальоту. Якщо захворювання не виявлено, то слід уважніше стежити за чистотою ротової порожнини. Крім того, необхідно переглянути режим харчування. Наліт часто виникає внаслідок зловживання жирною, перепеченою їжею та вживання великої кількості гострого чи солодкого.

Не слід намагатися позбутися від нальоту в домашніх умовах за допомогою ліків або самолікування. Це часто призводить до прогресування основного захворювання. Будь-які традиційні методи можна застосовувати лише з дозволу лікаря.

У профілактичних цілях слід дотримуватися загальних правил, щоб залишатися здоровим: стежити за якістю продуктів і не зловживати небажаною їжею, дієтами, частіше гуляти на свіжому повітрі та своєчасно відвідувати лікаря.

Поділіться коментарем