Проблеми із засинанням? Допомогти може магній

1804

Безсоння – це проблема, яка дратує багатьох людей і заважає в повсякденному житті. Серед заходів, які можна вжити при легких випадках, є приймання магнію.

Trouble Falling Asleep? Magnesium Can Help

Мільйони людей у всьому світі мають проблеми із засинанням, страждають від безсоння. Особливо це стосується людей старше 55 років, хоча з такими проблемами можуть зіткнутися люди в будь-якому віці. Часто причинами є стрес, погані звички сну або вживання кофеїну та алкоголю пізно ввечері. Однак магній є можливим природним рішенням для покращення вашого сну.

Безсоння не тільки впливає на вас, коли ви хочете заснути, але також має наслідки у наступні дні. Постійна втома викликає дратівливість, а також може погіршити працездатність.

Магній є мінералом, який можна використовувати при легких випадках безсоння. Хоча немає одностайної наукової підтримки щодо лікування, сприятливий вплив цього елемента на організм доведено.

Як проявляється безсоння?

Розладами сну страждає понад половина населення старше 55 років. Однак це не означає, що інші вікові групи звільнені від цього. Труднощі з отриманням або підтримкою відпочинку можуть виникати різними способами та з багатьох причин.

З одного боку, це може бути пов’язано з травмуючими подіями в короткостроковій перспективі (тривалістю кілька днів або тижнів). Однак, якщо це викликано іншими причинами, розлади можуть тривати понад місяць.

Проблеми із засинанням можуть бути справжньою проблемою; часто для того, щоб заснути, потрібно понад 30 хвилин. Інші люди можуть часто прокидатися і не мати змоги знову заснути. Нарешті, деякі люди прокидаються набагато раніше, ніж після рекомендованих 7 або 8 годин сну.

Причини та вплив на повсякденне життя

Безсоння може бути викликано багатьма причинами, починаючи від конкретної травматичної події та закінчуючи постійними поганими звичками сну. Також грає роль надмірне вживання їжі вночі, а також вживання нікотину, кофеїну та алкоголю. У літніх людей проблема пов’язана з втратою пам’яті та когнітивними порушеннями.

Коротко- та середньострокові наслідки мають результати у нашій звичній повсякденній діяльності. Це може погіршити успішність на роботі чи в школі, зменшити швидку реакцію під час керування автомобілем та викликати постійний стан дратівливості та втоми.

З іншого боку, це може підвищити ризик серцевих захворювань, високого кров’яного тиску та тривожних розладів. Отже, зрозуміло, що стан хронічного безсоння повинен лікувати медичний працівник.

У легких випадках можуть допомогти деякі прийоми, наприклад, купання перед сном і уникнення впливу на очі світла екранів принаймні за годину до сну. Важливо виробити звичку щодня лягати і вставати в один і той же час.

Крім того, було доведено, що здорове харчування важливе для сну. Сюди входить зазначене споживання магнію, елемента, що міститься в багатьох продуктах.

A woman with trouble falling asleep.
Причини безсоння є різноманітними

Тому рекомендується підходити до цієї проблеми з різних сторін.

Що таке магній і як він нам допомагає?

Магній є мінералом, який може впливати на сон і є необхідним для харчування людини. Він впливає на функціонування організму завдяки своїй дії на різні тканини, а також бере участь у більш ніж 300 хімічних реакціях, а його оптимальні рівні пов’язані з наступним:

  • Захист імунного здоров’я
  • Регулювання кількості цукру в крові
  • Участь у виробленні енергії
  • Внесок у розвиток нервової системи та м’язів
  • Розвиток кісток

Наслідки низького вмісту магнію

Брак магнію може змінити рівень мелатоніну, гормону, пов’язаного з індукцією сну. Ось чому це пов’язано з проблемою безсоння.

Хоча це не є поширеним явищем, низький рівень магнію також пов’язаний з високим кров’яним тиском, діабетом 2 типу та деякими серцевими захворюваннями.

Як магній допомагає від безсоння?

Магній є привабливим рішенням, оскільки він доступний, природний і недорогий. Деякі лікарі не радять цього; деякі рекомендують його як добавку, а багато людей повідомляють про хороші результати. Рівень цього мінералу зазвичай вже достатній в організмі, оскільки він присутній у звичайних харчових продуктах.

До них відносяться зелені листові овочі, особливо шпинат і броколі, бобові, горіхи, банани, йогурт і риба. Він також міститься в таких напоях як кава та вода. Однак організм не виробляє магній природним чином, тому його потрібно вживати щодня.

Деякі наукові дослідження показали, що вживання цього мінералу дорослими з серйозними проблемами безсоння покращує їхній стан на момент початку сну. Проте немає переконливих доказів, які б чітко підтвердили це.

Причини, чому рекомендують магній

Багато лікарів призначають регульовані дози магнію, оскільки він зазвичай не має побічних ефектів на організм. Деякі люди стверджують, що він допомагає впоратися з безсонням, і деякі наукові дані підтверджують це. Але зауважте, що споживання магнію не повинно перевищувати 400 міліграмів на добу.

Однак професіонали вважають, що краще включати його в їжу та здорову дієту. Люди з цукровим діабетом, проблемами з травленням і літні люди можуть мати більше труднощів з його засвоєнням. З цієї причини існують добавки у формі таблеток і порошку, і навіть жувальні таблетки.

Внесок у роботу нервової системи

Доведено й деякі інші позитивні ефекти магнію на організм, наприклад, покращення правильної передачі сигналів у нервовій системі. Цей мінерал зв’язується з нейромедіаторами, відповідальними за регуляцію діяльності, тому він допомагає створити ефект заспокоєння та розслаблення.

У цьому сенсі багато лікарів радять його людям з проблемами тривоги та неспокійними ногами, тобто тим, хто не може перестати рухати нижніми кінцівками. Зазвичай це ще одна з причин, що призводять до безсоння.

Стрес і занепокоєння

Низький рівень магнію пов’язаний зі стресом і тривогою, що може призвести до погіршення нічного сну. Для боротьби з цим рекомендується вживати від 200 до 400 міліграмів на добу.

Крім того, магній допомагає зменшити головний біль і біль у попереку. Однак це слід робити за попередньою консультацією лікаря, оскільки надмірне вживання може викликати діарею або нудоту.

A woman with trouble falling asleep.
Стрес і занепокоєння заважають заснути, оскільки вночі хвилювання посилюються.

Мелатонін

Магній відіграє важливу роль у транспортуванні певних білків, які перетворюються на хімічні речовини, що забезпечують сон і розслаблення. Мінерал асоціюється з підвищенням рівня дофаміну, тому його часто рекомендують для покращення настрою та боротьби з симптомами легкої депресії.

Що стосується безсоння, його найважливішим завданням є регуляція мелатоніну, гормону, відповідального за цикли сну і неспання. Ось чому деякі лікарі пропонують магній як найбільш м’який і природний засіб від поганого сну.

Можливі протипоказання магнію при проблемах зі сном

Попри те, що магній є природним мінералом з невеликою кількістю побічних ефектів, важливо враховувати певні протипоказання та взаємодії. Наприклад, антибіотики та міорелаксанти можуть змінити свою дію, якщо вживати їх паралельно з цим мінералом.

Рекомендується попередня консультація з фахівцем, який за необхідності може коригувати дози. Особливо це стосується людей, яким вже призначені ліки або які страждають на певні захворювання.

Поділіться коментарем