Причини шуму у вухах та методи позбавитись його

12643

Причини шуму у вухах різні. Це симптом, який характеризується постійним звуком, що сприймається без зовнішніх причин. Виявлення цього походження є ключем до лікування.

Щоб говорити про причини шуму у вухах, необхідно розуміти, що він є симптомом, а не самостійним станом. Це ознака, яка вказує на те, що є якийсь основний розлад, який викликає такий ефект.

З точки зору медицини, шум у вухах – це шум, який відчувається у вусі як постійний дзвін або свист. Він не походить із зовнішнього джерела, тому його існування викликає дискомфорт у людини, яка на це страждає та не може зрозуміти, звідки він береться.

Причини шуму у вухах

Як ми вже зазначали, причини шуму у вухах різноманітні, тому що ми маємо справу із симптомом, а не із захворюванням. З появою стійкого звуку пов’язано як пошкодження вуха, так і приймання деяких ліків.

Пошкодження вуха

Вухо складається з трьох основних відділів: зовнішнього, середнього і внутрішнього. Зовнішня область — це в основному вухо та слуховий прохід, що веде до барабанної перетинки. Усередині барабанної перетинки є анатомічна ділянка у вигляді коробки, яка утворює середнє вухо. Потім, далі всередині, ми знаходимо зв’язки з нервовою системою, які будуть доносити інформацію до мозку.

The ear.
Анатомія людського вуха.

Якщо з будь-якої причини пошкоджено середнє або внутрішнє вухо, це може призвести до шуму у вухах. Ці стани поділяються на ті, що впливають на провідність звукових хвиль, як-от розлад кісточок або нейронна інтерпретація в мозку.

Пухлини є серйозною онкологічною причиною, яку необхідно своєчасно виявляти. Багато з них ростуть повільно, але постійно. Іноді вловлений шиплячий звук викликано тиском пухлинних клітин на слуховий нерв.

Більш внутрішньою і важчою для виявлення є смерть нейрональних клітин внаслідок інсульту. Наслідки інсульту включають втрату слуху та шум у вухах. Це значною мірою залежатиме від початкового розташування крововиливу або артеріальної обструкції.

Тривалий вплив інтенсивного шуму

Люди, які працюють із шумним обладнанням або в середовищі з високою потужністю в децибелах протягом більшої частини дня, ймовірно, страждатимуть від цього свистячого звуку поза робочим часом. Це стосується, наприклад, операторів гідромолотів.

Також повідомлялося про пошкодження під час прослуховування гучної музики в навушниках. У певному сенсі для диск-жокеїв це професійна хвороба.

Ці причини шуму у вухах можуть призвести до тимчасових або постійних і хронічних розладів. Лікування завжди полягає в зменшенні впливу шуму або вилученні людини зі шкідливого середовища на тривалий проміжок часу.

Ліки

Some tablets.

Ліки, які викликають шум у вухах, викликають це тому, що вони мають ототоксичність як побічну дію

Серед найбільш часто використовуваних ототоксичних препаратів можна назвати наступні:

  • Петльові діуретики: це препарати від артеріальної гіпертензії, які можна приймати як самостійно, так і в поєднанні з іншими антигіпертензивними засобами.
  • Хлорохін: як ліки проти малярії, його використання широко поширене у світі.
  • Гентаміцин: це, мабуть, антибіотик, найбільш пов’язаний з ототоксичністю. Його можна використовувати згідно з протоколами використання, але коли його призначають понад межі безпеки, вуха можуть постраждати.
  • Аспірин: ацетилсаліцилова кислота може викликати шум у вухах, якщо приймати її неналежним чином протягом багатьох місяців, понад 10 разів на день.

Ураження скронево-нижньощелепного суглоба

З’єднання нижньої щелепи та скроневої кістки черепа дозволяє нам жувати. Поряд з цим механізмом жувальний м’яз забезпечує відкриття і закриття рота з мобілізацією щелепи.

У людей з бруксизмом, тобто патологічним нічним стисканням зубів, суглоб переходить у стан дисфункції. Він не закривається належним чином, навколишні м’які тканини запалюються, центральна вісь, на якій він сидить, втрачається.

Коли область біля вуха запалюється, внаслідок цього також запалюються структури, пов’язані із зовнішнім і середнім вухом. У деяких пацієнтів це може викликати шум у вухах.

Те ж стосується інтенсивних шийних контрактур, скорочення яких переміщуються у фронтальну область, таким чином впливаючи на нижню щелепу. Крім того, через близькість вухо запалюється і виникають внутрішні шуми, які не мають нічого спільного з будь-яким зовнішнім джерелом звуку.

Як запобігти причинам шуму у вухах

A woman with closed eyes.

Запобігти причині шуму у вухах нелегко, оскільки його прояви та походження різноманітні. Однак можна вжити загальних заходів, щоб зменшити можливі пошкодження та захистити вуха.

Серед цих заходів – контроль впливу інтенсивного шуму. Деякі роботи вимагають спеціального захисту органів слуху, щоб зменшити децибели, які проникають у барабанну перетинку, за допомогою навушників.

З іншого боку, коли симптоми з’являються і не зникають, необхідно проконсультуватися з лікарем. Серйозні проблеми, такі як пухлина слухового нерва, можна виявити за допомогою додаткових методів візуалізації, які враховують розлад.

Якщо ви страждаєте на бруксизм, у вас, ймовірно, будуть слухові симптоми, якщо ви не шукатимете рішення. Не дозволяйте йому розвиватися. Зверніться до свого стоматолога, який може призначити нічну релаксаційну пластину, наприклад, щоб зменшити тертя.

Дискомфорт від шуму у вухах змінює якість життя, а в деяких людей призводить до зміни настрою або депресії. Краще звернутися до ранньої діагностики, щоб знайти рішення.

Поділіться коментарем