"Дав в борг — забудь про друга?" – як борги руйнують міцні відносини

1186
Дав в борг — забудь про друга? - як борги руйнують міцні відносини

Багато чого може зруйнувати навіть тривку дружбу, хороші стосунки. Скільки історій є про те, як образи, непорозуміння і навіть, як борги руйнують міцні відносини. То що ж дав в борг — забудь про друга? Чи завжди це так і як уникнути подібної ситуації. Адже, коли друг справжній, то виручити його фінансово — свята справа. Проте, варто врахувати, чим це може обернутися для ваших стосунків, та вас особисто.

Говорять, що позичати гроші друзям не варто, аби й далі залишатися у хороших відносинах. І взагалі цей процес викликає не найкращі емоції. Одному важко просити й розповісти про свої труднощі. Іншому — ще важче відмовити й знайти логічне пояснення цьому. Але все ж, коли наважилися пов’язати вашу дружбу з грошовим боргом, то врахуйте всі нюанси. Бо є факти, які все ж таки говорять, що це погано закінчиться.

фото businessman.ru

Обговоріть дату повернення грошей

Ви не банк і, звісно, що договорів із зазначеними датами погашення заборгованості складати не будете. Бо “операція позики” тримається лише на усній домовленості між друзями. А з часом виходить так, що друг забуває максимально швидко повернути борг. А вам просто ніяково про це нагадувати.

Просити й нагадувати — незручно

Позичивши гроші навіть найближчому другу, людина все одно турбується про те, чи поверне вона борг. Бо гарантій немає ніяких. І це почуття починає наростати всередині людини та переростає у хвилювання й занепокоєність. Ще ж і надто, коли ваш друг затримує повернення грошей. А так не хочеться йому про це нагадувати. Бачте, якось неприємно.

У боржника слаба пам’ять

Якщо гроші позичати у банку, то ця установа постійно нагадує своєму боржнику про його зобов’язання. А коли позичити другу, то робити це якось ніяково. А сам боржник може навіть про це мовчати. Саме через слабку пам’ять про борг часто і виникають конфлікти за гроші навіть між рідними людьми.

Коли ти для друга стаєш постійним кредитором

Користуючись вашими відносинами та вашою чуйністю, люди можуть зробити з вас свого постійного кредитора. І час від часу просять позичити гроші. Але навіть, коли людина їх віддає, після третього разу варто задуматися, чи все ж таки позичати. Може, з вами й дружать лише через те, що ви безвідмовний кредитний банкомат?

Ваші заощадження — це чийсь борг

Скоріше всього, що позичати будете з того, що заощаджували для себе. Але може так статися, що ці гроші конче знадобляться вам самим. І як тоді їх повернути?

фото juristpomog.com

Плата за “дружній” кредит — лише подяка

Позичаючи гроші, ми не вимагаємо відсотків, як це роблять банки. Тому наш заробіток — це лише подяка друга та відчуття гордості за те, що ви його виручили. Але ж добре, коли вам ці гроші віддадуть…

Стосунки між вами

У будь-якій розмові між вами можуть випливати згадки про борг. І саме це стане “кісткою” в горлі для відкритих розмов, взаєморозуміння і міцної дружби.

Тому перед тим, як виручити близьку людину фінансово, згадайте, як борги руйнують міцні відносини. Адже недарма існує вираз: “Дав в борг — забудь про друга”.

Поділіться коментарем