"Розсада на радість усім" – поради досвідченого садівника

1040
Розсада на радість усім - поради досвідченого садівника

Щоб на вашому городі виросла розсада на радість усім, послухайте поради досвідченого садівника. Потреба освітити дану тему є актуальною. Насіння на розсаду саджають зараз усі. І хоча звичайно, це приємний зворушливий період, та куди подінешся від клопоту?

Звісно, необхідно приготувати й ґрунт, і насіння підготувати для посіву, і лампи придбати, й горщики, щоб садити розсаду. Та ще й попіклуватися про ідеальну композицію з усього вищезгаданого. Щоразу коли не покладаючи рук, працюєш, гадається, що й результат буде відповідним. Проте, не так сталося як гадалося. Трапляється — розсада витягується, та ще й досить сильно. Трохи не те, на що ви розраховуєте, чи не так?

фото botanichka.ru

Тому сьогодні ми розповімо, як врятувати розсаду від переростання та як вчинити, коли вона вже витяглася. Існує чималий список причин, що примушують розсаду витягуватись. Аби уникнути цих прикрих наслідків, треба всього лише дослухатись до простих правил. Ніяких секретів не існує, лишень декілька пунктів, яким потрібно слідувати. Ось вони.

Неправильні строки сівби

фото golos.ua

Оце, як здається, головна з причин переростання розсади. Конче необхідно обчислити оптимальні строки сівби та не спішити. Брати орієнтир слід не лише на вказані на обгортці дати, але й вираховувати, беручи до уваги місцевий клімат. Якщо насіння сіяти надто рано, велика ймовірність того, що розсада вже виросла, а от надворі ще надто холодно.

Та якщо вже помилилися й ростки витяглись завчасно, доведеться підсвітити рослини додатково. Для цього й застосовуються фіто лампи, завдячуючи котрим ви врятуєте розсаду.

Нестача освітлення

фото dacha.help

І отут ми маємо другу причину, “завдяки” якій розсада пре догори. Коли у кімнаті за темно, росткам доводиться тягтися догори, в пошуках сонячних променів. І як результат — стеблинка видовжується й тоншає. Виручають знову ж таки лампи, що їх потрібно включати, коли природного освітлення не вистачає.

Надлишок тепла

фото 7dach.ru

Чи відомо вам, що за підвищеної температури прискорено розвивається надземна частина рослини. Проте, слабшають її корінці. Через це витягування ростків теж може відбуватися. Підвищене тепло підтримувати у приміщенні ми радимо, допоки над поверхнею ґрунту не з’являться сходи. Надалі тепло треба сміливо опустити градусів так до чотирнадцяти. За вісім-десять діб час підняти температуру до звичної кімнатної. Коли ж вам хочеться аби розвиток рослини був ідеальним, забезпечте розбіжність нічної та денної температур на декілька градусів.  Сила ростків вас приємно здивує.

Надлишкове поливання

фото vasha-teplitsa.ru

Надлишок вологи — серйозна причина, щоб розсада витяглася. Знайте, після появи зелених ростків, на п’ятий, шостий день немає потреби поливати їх взагалі.  Поливайте їх потім раз на п’ять діб. Поливи повторювати, коли ви бачите, що земля стала пересихати.

Загущені посіви

А ось це дуже нескладно пояснити. Все ясно: тут ми бачимо боротьбу флори за виживання. Намагаючись обігнати один одного, ростки тягнуться догори. Коли ви бачите, що це таки відбулося, радимо вам пікірувати рослини по окремих стаканчиках.

Коли вже ви помітили це тоді, як на росточках з’явилося листя, обережно “ампутуйте” нижні листочки. Найчастіше може допомогти й такий спосіб. Така процедура для рослини є шоковою, тому росток припиняє лізти догори й починає рости в ширину.

фото atmagro.ru

Як видно, усі причини спираються на цілком природні явища. Необхідно просто бути знайомим з біологією рослини. А от якщо це вже відбулося, як вчинити тоді? Для початку не засмучуватися — усьому можна зарадити. Овочева розсада, щоб ви знали, сильна, витривала та податлива.

До ґрунту можна висадити й перерослу розсаду, якщо що. Треба лише дещо зробити. Наприклад — досить глибокі лунки й нахиливши під гострим кутом, помістити розсаду до них. До того ж, слід прикрити рослинки ґрунтом аж до листя. Так завжди вчиняли наші бабусі.  Відкритий ґрунт повірте, тоненьким стебельцям лише на користь.

Буває і так, що розсада вже витяглася, а на вулиці ще холодно. Тоді потрібно рятувати стеблинки підручними методами. По-перше, урізати полив до мінімуму і знизити температуру на 5-7 градусів. Це трохи загальмує зростання розсади, стеблинка стане піддатливішою. Після цього її потрібно буде акуратно зігнути у кільце та присипати ґрунтом.

фото blogspot.com

Можна ще й досипати землі в місткість для розсади. Коли дозволяє висота стінок коробки, не завадить ще трохи ґрунту. Внаслідок цього коренева система зміцніє, а стебельця ростків потовстішають. У випадку ж, коли не вистачає світла, обов’язково скористайтеся фіто лампами. Рослинки одразу почнуть нормально рости й розвиватись. І як запасний варіант, використовуйте регулятор росту. Сучасні стимулятори добре справляються зі своїм завданням і допомагають розсаді рости правильно.

Якщо, звичайно, ви все зробили вірно — виросте ваша розсада на радість всім! От побачите, вам стануть у пригоді наші поради досвідченого садівника.

Поділіться коментарем