Секрети шикарного врожаю огірків — шпаргалка на літо

1674
Секрети шикарного врожаю огірків — шпаргалка на літо

Якщо потрібно, то секрети шикарного врожаю огірків мають бути під рукою. Скажемо одразу — легко не буде. А тому, ось вам шпаргалка на літо. Будь-який майстер своєї справи скаже вам, що його робота — не надто складна річ. Головне це терпіння, увага до дрібниць, бажання щоб створене тобою було якнайкращим. Ось і все. А ще досвід, досвід, досвід. Цікаво, що ці слова однаково справедливі в устах хоч кухаря, хоч будівельника, хоч кого. От ми й підійшли до суті.

фото ytimg.com

Скажімо, ви серйозно займаєтеся власним городом. Наполегливості не позичати. Розраховуєте на врожай. А воно все не так і не так. На щастя, щоб здобути успіх на цьому терені, не треба робити його справою всього життя. Секрет криється у мало кому відомих та на перший погляд незначних дрібницях. Зараз розповімо їх вам і все піде на лад.

Мова піде про огірки.  Огірок — рослина теплолюбна, тому в нашому кліматі, якщо нічого не робити, вже в серпні закінчує плодоносити та збирається на спокій. Лише наполеглива праця допоможе продовжити плодоношення огірків до жовтня.

Існують деякі заходи, що допомагають розтягнути період плодоношення цієї культури в теплиці до глибокої осені.

фото u-f.ru

Ще коли огіркові сходи досягли стадії розвитку чотирьох листочків, їх обов’язково слід покропити від мучнистої роси, парші та інших грибкових хвороб, які “полюбляють” цю рослину. Ось рецепт зілля з розрахунком на відро води:

  • Молоко – 1 літр
  • Господарське мило – 20 грамів
  • Йод медичний – 30 крапель.

З огляду на велику “любов” до огірка різноманітних фітофтор та грибків, обробку рослин в такий спосіб не гріх повторювати кожні десять днів.

Наступний момент. Огірки необхідно підживлювати. За весь період вегетації це роблять десь чотири рази. На початку перевага азотним добривам, ближче до кінця перевага — калійним та фосфорним. Існує два різновиди підгодівлі. Кореневе підживлення — добривний полив під корінь живильним розчином з добрив.  Позакореневе підживлення — зрошення листя з оприскувача або пульверизатора слабким розчином добрив.

фото ogorod.ru

Позбавитися появи жовтого листя допомагає підживлення настоєм з житнього хліба. Для цього черству буханку житнього хліба з вечора замочують у відрі теплої води, а вранці хліб розминають, перемішують, проціджують і додають в настій 20-30 крапель йоду безпосередньо перед обприскуванням, щоб йод не випарувався. Настій розводять у воді, із розрахунку один літр хлібного настою на відро води та поливають витрачаючи до 2 літрів на кожен огірковий кущ.

Холодні дощі та роси, на жаль, не сприяють “огірковому довголіттю”. Ось вам ще один прекрасний народний рецепт від мучнистої роси. Він стимулює кущі до появи нових зав’язків. Для його приготування потрібно одну частину молочної сироватки або кислого молока змішати з п’ятьма частинами води. На кожен літр отриманого розчину додати три краплини аптечного йоду. Оцим засобом рослини кроплять з обох боків листа щотижня.

фото orchardo.ru

Пам’ятайте: при зниженні температури ґрунту всього лиш на один градус, здатність рослини засвоювати поживні речовини падає на десять відсотків. Тому необхідно утеплити кореневу систему п’ятисантиметровим шаром зрілого торфу, сіна або перегною.

Це, щоб не вдаватися до тонкощів, лише деякі, базові секрети шикарного врожаю огірків наступного сезону. А вам — шпаргалка на літо.

Поділіться коментарем