Смажимо картоплю без помилок – 6 правил хрусткого дива

3336
Смажимо картоплю без помилок - 6 правил хрусткого дива

Смажена картопелька з цибулькою на сальці — смачна, але така калорійна, що від думки про це аж в піт кидає. Та це мало кого зупиняє, щоб посмакувати цією традиційною стравою. Якщо ми смажимо картоплю без помилок, то вона виходить м’якою всередині, шматочки тримають форму, а її скоринка аж хрумтить. Коли хочете засмажити саме таку картопельку, використовуйте 6 правил хрусткого дива, які допоможуть приготувати бульбу всім до смаку.

фото ytimg.com

Здавалося б, що й говорити про технологію смаження картоплі. На сковорідку, чимало олії або смальцю, солиш, мішаєш — готово. А от і ні — у цьому процесі теж є свої правила, про які ми розповімо.

Смажимо картоплю без помилок – 6 правил хрусткого дива

фото pinimg.com

Перше правило

Оскільки картопля дуже насичена крохмалем, який заважатиме під час смаження, треба від нього позбутися. Тому вже очищену бульбу замочити на деякий час в холодній воді, яка витягне з неї зайвий крохмаль. Якщо цього не зробити — ризикуєте отримати не смажену, а тушковану картоплю. Бо крохмаль перешкоджає тому, щоб шматочки картоплі стали рум’яними. Зазначимо, що молоду картоплю слід вимочувати набагато довше. Ідеально — понад годину.

Друге правило

фото ytimg.com

Після того, як картоплю добряче “викупали” у воді, її ще треба й просушити. Можна відкинути на друшляк і протерти бульбу паперовим або полотняним рушничком. Такими чином ми прибираємо і зайву вологу, бо вона теж не даватиме картоплі добре засмажитися. Тим більше, якщо відразу кинути картоплю в сковорідку з гарячою олією чи жиром, то “фонтан” із брудних бризів вам гарантовано і на плиту, і на фартух.

Третє правило

фото pinimg.com

Для смаження використовувати чимало олії — так, щоб картопля в ній смажилася, а не сохла або томилася. Смажити картоплю — на розігрітій сковороді і такій же олії або смальцеві. Наприклад, згадайте, як готується хрустка картопля фрі — вона просто плаває в олії. Для смаження це занадто, але не забувайте, що “мастила” має бути чимало.

Четверте правило

фото papitospizza.ru

Сіль та спеції треба додавати вже до готової картоплі. Адже, сіль виділяє вологу. А для смаження — це не годиться, рум’яної скоринки не буде. Краще за все, посолити та приправити картоплю вже на блюді для подачі.

П’яте правило

фото cpcdn.com

Якщо хочете рум’яну скоринку, то під час смаження ні в якому разі не накривати сковороду кришкою. Бо зайва волога має випаровуватися, а не осідати в картоплі.

Шосте правило

фото 13food.org

Для хорошого прожарювання не насипайте багато картоплі — норма 2-3 шари.

Поради, як додати пікантності смаженій картоплі

Якщо любите запах часнику, то можна підсмажити кілька зубчиків в олії перед тим, як кинути картоплю. Часник дістати й на цій олії смажити бульбу. Або ж так само додати розмарин, який надасть картоплі пікантного аромату.

Отож, виявляється, що різниця є між тим, коли ми смажимо картоплю без помилок, і аби як. Запам’ятайте 6 правил хрусткого дива і насолоджуйтеся смаком правильної смаженої картоплі. Смачного!

Поділіться коментарем