Те, що уповільнює старіння, знаходиться в голові: як мозок підтримує молодість

6614
Те, що уповільнює старіння, знаходиться в голові: як мозок підтримує молодість

Виявляється, що ніякого секрету молодості не існує — бо все залежить від самої людини. І те, що уповільнює старіння, знаходиться в голові кожного. Про те, як мозок підтримує молодість твердять численні дослідження вчених.

Уже давно відомо, що вік за паспортом і біологічний — це дві різні цифри. Особливо це часто помітно серед жінок. Адже, буває, що 30-річна жінка може виглядати так, ніби їй вже 50. І навпаки: деяким 60-річним – можна дати не більше 30. У чому ж причина таких вікових перепадів?

Дослідники наголошують, що у питанні збереження молодості ні генетика, ані косметичні засоби ролі не грають. Адже молодість — виходить з голови, від нашого мозку. Саме цей орган відповідає за швидкість процесів старіння.

фото sm-news.ru

Є таке поняття, як “психологічний вік” людини. От саме від нього і залежить зовнішність та поведінка людини. Тобто, від тих процесів, які відбуваються в нашій голові.

Сучасні науковці визначають такі вікові межі. Говорять, що молодість триває від 25 до 44 років. Отож, у 40-ну жінку можна сміливо назвати молодою дівчиною. І ніякий не другий сорт, як дехто може жартувати. А від 44 до 60 років — середній вік, від 60 до 75 – літній. А старість приходить лише після 75 років і до 90. Тих, хто перетнув рубіж у 90 років називають довгожителями.

Та коли у 40 років за психологічним віком жінку називають молодою, то це не значить, що і виглядає вона, як у 20. Адже не багатьом вдається зберегти молодим і тіло, а не лише душу. І на заваді цьому — людська психологія, яка керується суспільними установками, власними думками та переконаннями. А головне — ставленням до життя. Саме від цього залежить зовнішня краса людини. Бо численні дослідження таки доводять, що лише мозок відповідає за те, як швидко старіє людина.

фото wildlife.by

Це легко зрозуміти навіть простій людині, яка не переймалася вивченням численних наукових праць. Замолоду, коли людина намагається вивчити, пізнати, зрозуміти якомога більше, її мозок теж працює в авральному режимі. Але, як тільки припиняється такий мозковий штурм, вона починає старіти. Ні мозок, ні організм не працюють так заповзято, як раніше.

Маркери психологічної старості

фото telegraf.com.ua

Те, як людина ставиться до часу

У момент, коли людина розуміє, що все найкраще в житті вже минуло, і починається процес старіння. Адже особа, яка постаріла психологічно, живе лише спогадами. А молода — планами. Мабуть, саме тому американців називають молодою нацією. У 60 років вони навчаються в інститутах, отримують водійські права і т.д. А всі нові знання — це шлях до того, щоб продовжити молодість.

Обмеження

Життєвий стаж змушує людину обмежувати себе в певних речах. Наприклад, 50-річні люди говорять, що їм вже пізно вчитися, подорожувати, стрибати з парашутом і т.д. Це, звісно, пов’язано із фізичними даними. Але ж треба пам’ятати, що у кожному віці можна знайти інші заняття, що підходять. Вони будуть цікавими й під силу вам. Наприклад, зайнятися творчістю.

Емоційна складова

Якщо людина має стабільну психіку — у неї є всі шанси залишатися молодою довше. Життєрадісні люди пропускають не важливі стресові ситуації повз себе, не беруть близько до серця чужі біди та власні невдачі. Треба вміти насолоджуватися життям, його всіма процесами, жити в гармонії зі своєю психікою.

Саме це допоможе залишатися молодим ще довгі роки після того, як стукнуло навіть під 80! Бо те, що уповільнює старіння, знаходиться в голові кожної людини. Вчені розповіли, як мозок підтримує молодість. Тому кожен з нас може скористатися цим секретом. І відчувати себе на всі 100%, не зважаючи на те, про що там говорить вік у паспорті!

Поділіться коментарем