Трави та спеції, які допомагають контролювати високий кров’яний тиск

2089

За даними Американської кардіологічної асоціації майже половина дорослих американців має високий кров’яний тиск, який також називають гіпертонією.

Ви маєте високий кров’яний тиск, якщо кількість крові, що перекачується серцем, здійснюється з надмірною силою або тиском.

Показники артеріального тиску мають два числа:

  • Систолічний показник: тиск у кровоносних судинах, коли серце скорочується.
  • Діастолічний показник: тиск у ваших артеріях, коли серце розслабляється між ударами.

Високий систолічний (130 і більше) або діастолічний (80 і більше) показник вважається високим артеріальним тиском.

Але оскільки на початку гіпертонія не проявляється жодними симптомами, багато людей навіть не підозрюють про проблему, якщо вона не виявляється серйозною. Ось чому її називають «тихою вбивцею».

Тому експерти рекомендують перевіряти артеріальний тиск у рамках регулярних оглядів.

  • Якщо вам 18 років і більше, попросіть свого лікаря перевіряти артеріальний тиск кожні два роки.
  • Якщо вам 40 років і більше, слід перевіряти свої показники раз на рік.

Існує кілька факторів, які сприяють підвищенню артеріального тиску, наприклад, генетична схильність, стрес, неправильне харчування, куріння та малорухливий спосіб життя.

Якщо у вас є один або кілька факторів ризику, вам потрібно частіше перевіряти свій артеріальний тиск, оскільки це підвищує ризик виникнення ряду проблем зі здоров’ям, таких як серцевий напад, інсульт, діабет, серцева недостатність, захворювання нирок, втрата зору та порушення обміну речовин.

Здорові зміни в харчуванні можуть допомогти контролювати високий кров’яний тиск і запобігати йому. Наприклад, деякі трави можуть допомогти контролювати його, не викликаючи жодних побічних ефектів.

Ось деякі з трав і спецій, які допомагають контролювати високий кров’яний тиск.

1. Часник

Часник — це рослина, яка знижує артеріальний тиск. Це допомагає розслабити кровоносні судини, стимулюючи вироблення оксиду азоту, який, своєю чергою, знижує артеріальний тиск, особливо систолічний.

Дослідження 2011 року, опубліковане в Pharmacognosy Reviews, показало, що часник допомагає збільшити вироблення оксиду азоту, що призводить до розслаблення гладкої мускулатури та розширення судин.

Інше дослідження, опубліковане в Інтегрованому контролі артеріального тиску 2014 року, показало, що дефіцит сірки може відігравати певну роль у виникненні гіпертонії, і її можна полегшити за допомогою добавок сіркоорганічних сполук, отриманих з часнику.

Не тільки для артеріального тиску, часник також корисний для поліпшення кровообігу, зниження рівня холестерину та профілактики серцевих захворювань.

  • Їжте 2-3 сирих зубчики часнику щодня натщесерце.
  • Крім того, ви можете приймати часникові добавки, але тільки після консультації з лікарем.

2. Кориця

Кориця – це ще одна трава, яка може знизити ваш артеріальний тиск. Цей потужний антиоксидант може зменшити гіпертонію завдяки наявності коричного альдегіду та інших водорозчинних органічних сполук.

Дослідження 2006 року, опубліковане в журналі Американського коледжу харчування, повідомляє, що кориця може відігравати додаткову роль у метаболізмі глюкози та регуляції артеріального тиску.

Дослідження 2013 року, опубліковане в Nutrition, повідомляє, що споживання кориці (короткочасне) пов’язане з помітним зниженням як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску. Хоча кориця демонструє обнадійливі ефекти для зниження артеріального тиску, необхідні додаткові дослідження в цій галузі.

  • Додайте паличку кориці під час приготування чашки теплого чаю, наприклад, чорного, імбирного або будь-якого іншого трав’яного чаю.
  • Крім того, ви можете включити корицю у свій раціон, посипавши нею пластівці для сніданку, вівсянку і навіть каву.

3. Гібіскус

Різні культури в усьому світі протягом століть використовували гібіскус для контролю артеріального тиску. Але сьогодні дослідження також довели користь гібіскуса.

Дослідження 2010 року, опубліковане в Journal of Nutrition, свідчить про те, що регулярне споживання чаю з гібіскусу допомагає знизити артеріальний тиск у дорослих з попередньою та легкою гіпертонією.

У метааналізі 2015 року, опублікованому в Journal of Hypertension, дослідники виявили, що вживання чаю з гібіскусу значно знижує як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск. Однак для підтвердження цих результатів необхідні додаткові дослідження.

Окрім антиоксидантних і протизапальних властивостей, гібіскус також має сечогінні властивості, які допомагають ниркам виводити надлишок натрію з організму, таким чином знижуючи артеріальний тиск.

  1. Додайте 2 сушені квітки гібіскуса на 2 склянки води.
  2. Доведіть воду до кипіння.
  3. Нехай кипить 5 хвилин.
  4. Процідіть і додайте сирий мед і трохи лимонного соку для смаку.
  5. Пийте цей чай один або два рази на день.

4. Глід

Глід — ще одна трава, яка корисна для серця, особливо якщо у вас гіпертонія.

Ця трава багата флавоноїдами та кверцетином, які допомагають знизити артеріальний тиск і ризик гіпертонії.

Дослідження 2002 року, опубліковане в Phytotherapy Research, показало, що екстракт глоду демонструє багатообіцяльне зниження діастолічного артеріального тиску в спокої. Він також допомагає зменшити тривожність.

  • Закип’ятіть 1 чайну ложку ягід глоду в 1½ склянки води, потім залиште кип’ятити ще 7-10 хвилин. Якщо у вас є сушені ягоди глоду, замочіть їх у воді на ніч, а потім використовуйте 1 столову ложку ягід для чаю. Пийте цей корисний трав’яний чай один раз на день.
  • Крім того, ви можете приймати 500 мг екстракту глоду як щоденну добавку, але попередньо проконсультуйтеся з лікарем.

5. Базилік

Щоб підтримувати рівень артеріального тиску в нормі, ви також можете використовувати траву базиліка.

Завдяки значній кількості урсолової кислоти та евгенолу базилік може допомогти зменшити симптоми гіпертонії. Це також сприяє заспокоєнню та зменшує стрес, що також допомагає тримати під контролем показники артеріального тиску.

Дослідження 2010 року, опубліковане в Hypertension Research, показало, що вплив базиліка на артеріальний тиск, гіпертрофію серця та ендотелін-1 узгоджується з впливом на фермент, що перетворює ендотелін, і вимагає подальшого вивчення.

Щоб скористатися перевагами базиліка, просто додайте свіже листя базиліка в супи, рагу та пасту.

6. Кардамон

Кардамон – ще одна дієва спеція, яка допомагає контролювати гіпертонію. Швидше за все, це пов’язано з високою концентрацією флавоноїдів у кардамоні.

Він також містить калій, мінерал, необхідний для регуляції серцевого ритму та підтримки артеріального тиску під контролем.

Крім того, пряність пов’язана зі зниженням рівня стресу та депресії, що також може бути причиною гіпертонії.

Дослідження 2009 року, опубліковане в Індійському журналі біохімії та біофізики, показало, що учасники, які отримували порошок кардамону щодня протягом кількох місяців, спостерігали значне зниження артеріального тиску.

  • Додайте порошок кардамону до напоїв, а також до солодких чи солоних страв, щоб зробити їжу ароматною та корисною.
  • Крім того, ви можете випити чашку чаю з кардамону один або два рази на день. Щоб приготувати чай, просто поваріть кілька зерен кардамону в 1 склянці окропу на кілька хвилин.

7. Зелений чай

У зеленому чаї є кілька речовин, які можуть бути корисними для контролю високого кров’яного тиску. У цьому слід відзначити його поліфеноли, які мають антиоксидантні та протизапальні властивості.

Дослідження 2004 року, опубліковане в Archives in Internal Medicine, показало, що звичайне споживання зеленого чаю помірної міцності або чаю улун, 120 мл (½ склянки) або більше на день протягом 1 року, значно знизило ризик розвитку гіпертонії серед населення Китаю.

Дослідження 2014 року, опубліковане в Scientific Reports, підкреслює позитивний вплив споживання зеленого чаю на лікування високого кров’яного тиску.

  1. Покладіть 1-2 чайні ложки зеленого чаю в чашку гарячої води.
  2. Накрийте кришкою і дайте настоятися 5 хвилин.
  3. Процідіть, потім додайте мед і лимон для смаку.
  4. Пийте 2-3 чашки зеленого чаю щодня.

8. Котячий кіготь

У традиційній китайській медицині використання котячого кігтя для лікування високого кров’яного тиску дуже поширене. Крім того, ця трава допомагає зупиняти агрегацію тромбоцитів і утворення тромбів, що робить її ефективною при запобіганні інфарктів та інсультів.

Дослідження 2011 року, опубліковане в Pharmacognosy Reviews, показує, що котячий кіготь може допомогти знизити артеріальний тиск, впливаючи на кальцієві канали всередині клітин.

  • Додайте 1 столову ложку висушеної трави котячого кігтя до 1½ склянки води в невеликій каструлі. Накрийте кришкою і дайте кипіти на маленькому вогні 30 хвилин. Процідіть і за бажанням додайте мед або лимонний сік. Пийте один раз на день.
  • Крім того, ви можете прийняти 250-350 мг капсули котячого кігтя щодня, але попередньо проконсультуйтеся з лікарем.

Застереження: не використовуйте котячий кіготь, якщо ви вагітні або годуєте.

Додаткові поради

  • Дотримуйтеся корисної для серця дієти з низьким вмістом натрію. Включіть у свій раціон продукти з високим вмістом калію та магнію.
  • Приділяйте принаймні 30 хвилин фізичній активності три дні на тиждень.
  • Не паліть, оскільки це може пошкодити стінки кровоносних судин.
  • Обмежте споживання алкогольних напоїв.
  • Зробіть усе можливе, щоб підтримувати здорову вагу тіла.
  • Тримайте стрес під контролем, вивчаючи методи управління стресом, такі як глибоке дихання, йога та медитація.
  • Щодня спіть від 7 до 8 годин.
Поділіться коментарем