Цінні поради: як уникнути інсульту – важлива інформація для літніх людей

14450

Інсульт зазвичай викликається недостатнім кровопостачанням мозку. До групи ризику входять люди після 55 років, особливо жінки. Після інсульту деякі пацієнти повністю одужують.

Однак у реальному житті дві третини людей залишаються інвалідами після інсульту… У цій статті ми опишемо кілька порад щодо запобігання інсульту.

Деякі загальні поради щодо запобігання інсульту:

фото zinoti.lt

1. Регулярні фізичні вправи знижують ризик серцевого нападу на 30-50%. Привчайте себе до вправ протягом 30 хвилин принаймні 5 разів на тиждень.

2. Контроль за споживанням алкоголю. Надмірне вживання алкоголю негативно позначається на мозковому кровотоку. Вживання алкоголю більш ніж два рази на день збільшує ризик інсульту до 50%.

фото zinoti.lt

3. Підтримуйте здорову вагу. Тому що зайва вага значно підвищує ризик інсульту. Крім цього, люди, які страждають на діабет, в чотири рази частіше страждають інсультом.

4. Харчуйтеся збалансовано. Фрукти, овочі, насіння, зернові, горіхи, нежирне м’ясо та риба знижують ризик інсульту на 25%.

5. Не палити. Це може здатися очевидним, але варто пам’ятати про це.

фото zinoti.lt

Поради, яких ви ніколи раніше не чули

1. Вживайте їжу з високим вмістом калію

Нещодавнє дослідження Американської серцево-судинної асоціації показало, що велике споживання калію зменшує ризик інсульту. Це особливо важливо для жінок в постменопаузі.

Продукти, багаті калієм:

  • Чорні боби
  • Зелень
  • Батат
  • Абрикоси
  • Гарбуз
  • Сир
  • Жирна морська риба
  • Авокадо
  • Гриби
  • Банани

2. Вживання шоколаду

фото zinoti.lt

Якщо ви любите шоколад, вам сподобається це повідомлення. Кілька досліджень показали, що люди, які регулярно їдять темний шоколад, мають на 30% нижчий ризик інсульту.

Крім цього, ризик діабету нижчий приблизно на 30%, а ризик серцево-судинних захворювань – на 40%. Чим більше какао, тим краще результат. Вміст какао в шоколаді повинен бути понад 60%.

3. Лікування хронічного хропіння

фото zinoti.lt

Люди, які хропуть під час сну, не завжди звертаються до професіоналів. За оцінками, 1 з 15 дорослих страждає хронічним хропінням. Згідно з офіційними даними: хронічне і легке хропіння має ризик виникнення інсульту

Чоловіки страждають цим захворюванням втричі частіше, ніж жінки. Якщо ви хропите під час сну, спробуйте якомога швидше позбутися цієї проблеми.

4. Зверніться до свого стоматолога

фото zinoti.lt

Професійна гігієнічна чистка зубів кожні 6 місяців може зменшити ризик серцевого нападу на 24%, а ризик інсульту – на 13%. Стоматологи можуть розпізнати симптоми серцевих захворювань. Наприклад, набряк ясен може бути першою ознакою.

5. Спостерігайте за сигналами, які надсилає організм

фото zinoti.lt

Наші тіла подають різні сигнали, тому нам доводиться звертати увагу на все дивне. Наприклад, задишка, зміна серцевого ритму або швидка втома. Якщо ви помітили щось незвичне, не ігноруйте це, обов’язково відвідайте фахівця.

Ця стаття несе інформаційний характер. Перед використанням будь-яких порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем