Весела пам'ятка з серйозними порадами: як не спитися на свята

595
Весела пам'ятка з серйозними порадами: як не спитися на свята

На просторах мережі нам попалася весела пам’ятка з серйозними порадами розповість, як не спитися на свята. А вони вже скоро. Що ж робити тим, для кого алкоголь і необхідність його вживати — це просто зайвий головний біль? Найпростіша відповідь — не пити, але на практиці повністю це дуже складно реалізувати. 

Найефективніше в наших реаліях прийняти тезу «алкоголь — просто інструмент» і вчитися з ним правильно працювати і використовувати для вирішення своїх завдань з мінімальною шкодою для здоров’я.

фото theidealist.ru

Першим і найважливішим правилом того, хто хоче навчитися використовувати алкоголь в своїх цілях, але не страждати від нього, має стати планування п’янки. Точніше не самої п’янки (в цьому напевно всі досягли успіху), а своєї на ній поведінки. Зрозуміло, що не завжди є час цим займатися, але досить пару раз себе змусити і далі алгоритм відкладеться в голові.

В цілому стратегія «п’яний, але бадьорий» складається з трьох рівнозначних компонентів:

  • Попередня підготовка організму до застілля
  • Правильна поведінка під час застілля
  • Правильна боротьба з наслідками застілля (хоча при дотриманні п. 1 і п. 2 боротися може і не бути з чим).

Етап підготовчий

фото disgustingmen.com
  • Починається зазвичай години за 3-5 до запланованого застілля. Перед застіллям нам потрібно а) підвищити ефективність роботи печінки для перероблювання алкоголю і продуктів його неповного окислення б) збільшити швидкість протікання окислювальних процесів в організмі на момент пиятики.
  • Стимулюємо вироблення жовчі номер 1. З печінкою тісно пов’язаний метаболізм жовчі, яка бере активну участь у перетравлюванні жирів. Тому, щоб не допустити застою жовчі, годин за 8 до запланованого святкування можна випити 2 столові ложки сиропу шипшини або відвар кукурудзяних рилець (2 ст. л на склянку окропу).
  • Стимулюємо вироблення жовчі пункт 2. Якщо рилець від кукурудзи в наявності немає, може допомогти “правило аперитиву”. За 1-2 години до застілля потрібно випити 50 грамів горілки. Якщо ж алкоголь без компанії не йде, то можна випити столову ложку рослинної олії або сире яйце.

Прискорюємо метаболізм

фото kinobusiness.com

Тут нам допоможе такий препарат як Глутаргин (або Алкоклін ~ Alco Clean) – комплекс з двох амінокислот, аргініну і глутаміну. Препарат стимулює роботу печінки, зменшує придушення вироблення алкогольдегідрогенази. Приймати потрібно 2,5 таблетки по 750 мг або 7 таблеток по 250 мг за 1-2 години до застілля.

За 12 і за 4 години перед вживанням алкоголю прийміть вітамін B6 (піридоксин) в будь-якій формі. Найзручніше купити в аптеці вітамінний препарат. Зверніть увагу, слід приймати саме вітамінні препарати з вітамінами групи B, а не полівітаміни.

Якщо заздалегідь перед п’янкою випити одну кружку кави або суміш тонік + горілка, то до початку застілля активність печінки вже зросте і вона краще впорається з вступником в організм алкоголем.

Етап застільний

фото attuale.ru

На цьому етапі два основних ключових питання — що пити і чим закушувати.

Що пити?

фото static1.iod.media

Найменш шкідливий варіант — горілка. Якщо є бажання успішно дотягти до кінця застілля — уникаємо вживання всіляких «кольорових» напоїв і зберігаємо вірність біленькій. В тому разі, якщо на вибір тільки коньяк і ще раз коньяк — дотримуємося строго одного сорту. Якщо на столі тільки кріплені вина — віддаємо перевагу червоному. Але слід свято пам’ятати, що голова з ранку буде розколюватися.

Важливе правило — уникати коктейлів, так само як і міняти спиртні напої/запивати їх меншими за градусом. Нічого не мішати з горілкою. Бо правило «градусів не знижувати» придумали бармени, а не лікарі-гастроентерологи. Настійно не рекомендується також починати свій «застільний шлях» зі солодких вин, шампанського, коньяку. Пам’ятайте, що чим складніше склад напою, тим складніше організму з ним впоратися.

Чим закушувати?

фото bigpicture.ru

У виборі закуски керуємося тим же принципом «полегшити організму утилізацію отрути».

Трійка лідерів по сумісності це:

  • Варена картопля
  • Гриби в будь-якому вигляді
  • Капуста в будь-якому вигляді

Несумісні з щедрою випивкою продукти. Лідери тут такі:

  • Риба в будь-якому вигляді
  • Твердий сир і будь-які кисломолочні продукти
  • Жирне смажене м’ясо

Запивати чи ні?

фото 24tv.ua

Щоб уникнути пошуків води з ранку, потрібно рясно попити чайку/мінералочки години за 2-3 до застілля, і обов’язково через годину після застілля (якщо є сили). Найкраще вживати воду перед сном. Важливо! На відміну від «до» і «після», під час застілля налягати на рідину не рекомендується, щоб не порушити секреторний баланс в шлунку.

Похмільний етап або як очухатися з ранку?

фото mandarin48.ru

Похмілля — це сухість у роті і тріск в голові. Сухість — від зневоднення, а ацетальдегід — від недостатнього ефективної роботи альдегіддегідрогенази. У разі сильного похмілля непогано допомагає такий препарат як Зорекс.

Народні засоби рекомендують таке

фото 24tv.ua

По-перше, тривалий глибокий сон. Якщо спати вже немає сил, то тоді з ранку треба пити наваристий бульйон, суп розсольник або капустяні кислі щі. Нормально підійде тепле молоко натщесерце, кефір, журавлинний або смородиновий морс. Або лікуватися медикаментозно – препаратами Панангин, Аспаркам, Магнію діаспорал, Регідрон.

фото telegraf.com.ua

Їжа на сніданок має бути легкою — омлет, гречка, молочні продукти, багаті клітковиною овочі. Відмінний сніданок – каша з вівсянки: вона найлегше для шлунка і підшлункової, відмінно засвоюється, стимулює травлення і допомагає виводити токсини.

Як не спитися на свята – лікувати подібне подібним?

фото skazhynet.ru

Кращий засіб від похмільної депресії — випити. 30-50 грам коньяку або 100 грамів горілки одноразовою дозою. Непоганим засобом екстреної допомоги є чорний гіркий шоколад. Але тут є одне правило — повне утримання від води. З’їдаємо плитку шоколаду (бажано такого, де цифри починаються від 90%). Та як би не хотілося пити — терпимо. Ефект повинен настати через 20-40 хв.

фото likes.ru

Пам’ятайте, що навіть незначне вживання алкоголю помітно знижує навички і мозкову активність і запишіть собі в щоденник фразу Л.Д. Ландау про те, що «Традиційно випитий новорічний келих шампанського на цілий місяць позбавляє мене творчої активності». Сподіваємося, що весела пам’ятка про те, як не спитися на свята, допоможе вам успішно пережити новорічні корпоративи і залишитися в здоровому глузді.

Поділіться коментарем