Яблучний оцет – як і для чого приймати. Поради вченого

23655

Звичайно ж, ви їх бачили – цілі списки, що рекламують надзвичайну цілющу силу яблучного оцту при величезній кількості захворювань. “ЯУ” (так його іноді називають у дослідженнях) високо цінується за свою здатність балансувати рН, збільшувати кількість корисних кишкових бактерій, допомагати контролювати вагу. А також, за багато інших цілющих властивостей. Але ось що цікаво: все це правда.

Однією з найбільш сенсаційних, є його здатність нормалізувати рівень цукру у крові

У дослідженні, проведеному університетом штату Арізона, взяли участь 11 добровольців з діабетом 2 типу (діагностованим лікарем), які не отримували інсулін, але вживали рецептурні ліки.

Кожен учасник перед сном приймав по 2 столові ложки яблучного оцту з закускою – шматочком сиру (30 г). Дослідники продемонстрували, що вранці у піддослідних, показники цукру у крові були нижче, ніж коли вони вживали той же перекус, тільки з 2 столовими ложками води.

Інші дослідження теж показують: ЯУ позитивно впливає на рівень цукру у крові

Недавнє дослідження показало, що у трьох груп дорослих – в стадії преддіабету, з діабетом 2 типу і здорових людей – після прийняття 30 г ЯУ, знижувався рівень глюкози в крові. Коли вони вживали блюдо з високим вмістом вуглеводів: білий бублик з маслом і стакан апельсинового соку. Зновуж-таки, в порівнянні з плацебо.

Але і це ще не все. У учасників на стадії преддіабету, рівень глюкози у крові покращився майже наполовину. А у випробовуваних з діабетом 2 типу, рівень глюкози у крові скоротився на 25%.

Не менш вражаючі результати дослідження потенціалу ЯУ для контролю ваги

У «Віснику сільського господарства і хімії харчових продуктів» повідомляється про дослідження на мишах. Ці тварини отримували корм з високим вмістом жирів і діючою речовиною яблучного оцту (оцтовою кислотою).

В кінцевому підсумку, у тварин з групи дослідження, вага виявилася на 10% менша, ніж у тварин з групи контролю.

Це, за твердженням дослідників, показує, що оцтова кислота здатна «включати» тригерні гени. Саме вони запускають властивість ферментів розщеплювати жир, запобігаючи збільшенню ваги. А також сприяють настанню відчуття ситості.

Японські дослідники провели аналогічні подвійні сліпі випробування серед дорослих з ожирінням

Піддослідні мали однакову масу тіла, об’єм талії і індекс маси тіла (ІМТ). Учасників розділили на три групи.

Протягом 12 тижнів члени однієї групи пили по 15 г ЯУ. Другої групи – по 30 г ЯУ. Третя група – тільки напій, без ЯУ. Коли дослідження було завершено, виявилося, що у учасників, які пили яблучний оцет, маса тіла, обсяг жиру на животі, обсяг талії і рівень тригліцеридів були менше, в порівнянні з іншими учасниками.

Вчені пишуть: «Щоденне споживання оцту може бути корисним для запобігання метаболічному синдрому, шляхом зменшення ожиріння».

Вплив яблучного оцту на ракові клітини і імунну підтримку

Ще однією властивістю яблучного оцту є детоксикація лімфатичной системи. Що допомагає оптимізувати гомеостатичну функцію організму. Можливо, це пов’язано з антиоксидантами в ЯУ, які знижують оксидативне ушкодження від вільних радикалів, одночасно покращуючи стан крові та органів.

У книзі “Правда про рак” говориться:

«Нещодавно було встановлено, що яблучний оцет – сильнодіючий протимікробний засіб і альтернатива токсичним і дорогим хімічним дезінфектантам. Виявляється, одна з найбільш смертельних бактерій: мікобактерія туберкульозу – стійка до дезинфікуючих засобів, але гине під впливом оцтової кислоти.

Особливо для пацієнтів з ослабленим імунітетом яблучний оцет – відмінний натуральний протимікробний тонізуючий засіб, який рятує від шкідливих бактерій і підтримує імунітет».

Ряд лабораторних досліджень показує, що оцет здатний вбити ракові клітини. Ресурс «Authority Nutrition» наводить ряд досліджень. Зокрема, у Японії використовували кілька видів ферментованого оцту, щоб індукувати апоптоз (запрограмовану смерть) клітин лейкозу.

В іншому дослідженні, за допомогою рисового оцту вдалося пригнічувати злоякісні пухлини грудей, товстої кишки, легенів, сечового міхура і простати. Але особливо – ракові пухлини товстої кишки, які були інгібіровані на 62%.

Оцет – чудовий засіб для здорового травлення і від болю у горлі

Якщо у вас такі проблеми, як коліт, виразка або кислотний рефлюкс (іноді через недостатню кислотність в шлунку), яблучний оцет допоможе полегшити стан при деяких проблемах зі шлунком.

М’яка кислота ферментованих овочів (молочна, а не оцтова) також допомагає зміцнити мікрофлору кишківника. Коли дослідники хотіли перевірити дію яблучного оцту на травлення, стали в нагоді дослідження на тваринах.

Про одне дослідженні повідомляє сайт Health.com:

«Яблучний оцет приносить величезну користь травленню, згідно з результатами дослідження, проведеного на мишах з виразковим колітом.

Дослідники виявили, що при додаванні оцтової кислоти в питну воду, у мишей в кишківнику підвищувався рівень корисних бактерій. Таких як: лактобактерії та біфідобактерії. І знижувалися симптоми шлунково-кишкових захворювань».

Для повсякденного здоров’я кишківника допоможе

  • суміш з 2 чайних ложок ЯУ та чайної ложки сирого меду, розведених в склянці теплої води
  • ЯУ з медом і імбиром – популярний і ефективний засіб від болю у горлі

Ще одну суміш від болю у горлі рекомендує Бонні K. МакМіллен, медсестра з університету Піттсбурга:

  • 1 ст. л. яблучного оцту
  • 2 ст. л. води
  • 1 ст. л. сирого меду
  • ¼ ч. л. меленого імбиру
  • за бажанням: ¼ ч. л. кайенського перцю

Рекомендується приймати цю суміш крихітними ковтками кожні кілька годин і повільно ковтати, щоб вона максимально потрапляла у горло. Це допомагає! Щоб не пити чистий ЯУ, розводьте його в декількох чайних ложках води. Так ви замаскуєте його запах, який, треба визнати, досить різкий.

ЯУ для краси і здоров’я

  • Деякі люди клянуться, що від гикавки відмінно допомагає випити столову ложку яблучного оцту. Можливо, це пов’язано з «надмірною стимуляцією» нервових закінчень. Яка, як свого роду «шокова терапія», зупиняє судомні скорочення діафрагми. Це, безумовно, варто спробувати!
  • Намочіть тканину в ЯУ і прикладіть до синця – це допоможе зменшити запалення і прискорити процес загоєння ран.

Не секрет, що оцет – дуже кислий. Але саме це пояснює ряд його корисних властивостей, про які ви можете навіть не підозрювати.

Завдяки своїй здатності змінювати рН, яблучний оцет використовується у таких випадках:

  • укуси комах
  • підвищення тонусу шкіри
  • сонячні опіки
  • алергійне висипання, викликане отруйним плющем
  • вугри
  • рани
  • лупа
  • грибок нігтів на ногах
  • опіки
  • видалення бородавок
  • мікоз стопи
  • детокс-ванни

А ось ще поради, які підтверджують: наскільки цей продукт корисний в побуті. Для прибирання і приготування їжі

  • Одна маловідома хитрість. В будь-яке гостре блюдо, від чилі до овочевого, додайте столову ложку або дві оцту. Це додасть страві більше кольору і аромату.
  • Кислота яблучного оцту буде корисна для полоскання рота і навіть чищення зубів. Через його антибактеріальні властивости. Приготуйте розчин з половини склянки води, 2 столових ложок ЯУ і 2 чайних ложок харчової соди.
  • На відміну від використання токсичних гербіцидів, яблучний оцет – відмінний засіб від бур’янів. Особливо – в тріщинах на доріжці, або на тротуарі.

Автор – Джозеф Меркола

Ця стаття несе інформаційний характер. Перш ніж використовувати будь-які поради, обговоріть їх зі своїм лікарем.


Літературний переклад – Маруся Фріман

Джерело

Поділіться коментарем