Японський гастроентеролог пояснив, як перестати підривати своє здоров’я їжею

11111

Японці — нація довгожителів. Вони мають чудовий вигляд навіть у похилому віці й можуть похвалитися чудовим здоров’ям. У чому причина? Один із найголовніших факторів — збалансоване харчування.

Принципи правильного харчування

Хіромі Шинья — відомий японський лікар з досвідом роботи понад 40 років. Його праці присвячені принципам правильного харчування, завдяки яким можна покращити здоров’я. У книжках він розписав цілу програму, якою користуються навіть знаменитості. Він стверджує, що відновити здоров’я можна без застосування будь-яких ліків, а лише переглянувши свій раціон.

Хіромі Шинья – відомий японський лікар, гастроентеролог і хірург, автор кількох бестселерів, присвячених здоровому здоров'ю. Health, Healthfitness, Health remedies

Що ж радить японський лікар? Першим кроком до оздоровлення організму, на його думку, має бути відмова від шкідливих звичок. До того ж він стверджує, що вживання продуктів тваринництва згубно позначається на стані здоров’я.

До цього списку входять і молочні продукти. Вони містять окиснені жири, які, потрапляючи до кишківника, збільшують кількість шкідливих бактерій. Це призводить до утворення токсинів та вільних радикалів, що може стати причиною таких захворювань як рак та діабет.

Лікар не каже, що слід зовсім відмовитися від м’яса, він стверджує, що набагато важливіше встановити правильне співвідношення продуктів у раціоні. Він радить збалансувати своє харчування таким чином, щоб м’ясо становило не більше 10–15 %, а продукти рослинного походження — 85–90 %.

ПРАВИЛЬНЕ СПІВВІДНОШЕННЯ ПРОДУКТІВ У РАЦІОНІ

1. Крупи — 50% раціону

Вони повинні бути в раціоні, адже саме вони містять клітковину та безліч мікроелементів, які необхідні для людського організму. Ось тільки, щоб отримати з круп максимальну користь, потрібно вживати їх у неочищеному вигляді, наприклад, нешліфований рис.

Все завдяки оболонці, яка є лише у неочищених зернах. Вона не дає вуглеводам засвоюватися дуже швидко, тим самим уповільнюючи процес перетравлення їжі.

2.Фрукти та овочі — 35-40% раціону

Незамінне джерело клітковини, вітамінів та мікроелементів, які необхідні нашому організму. Найкраще вживати їх у сирому вигляді, адже термічна обробка зменшує кількість вітамінів.

3. М’ясо — 10-15% раціону

Причиною того, що м’ясу відведений такий малий відсоток, є те, що наш організм витрачає на його перетравлення дуже багато енергії. За словами японського гастроентеролога, вживання м’яса веде до швидкого старіння організму. Він радить замінити м’ясо рибою, адже вона містить більше корисних речовин та легше засвоюється.

Є проста схема, яка допоможе розрахувати необхідну кількість м’яса чи риби на добу: на кожний кілограм ваги — 1 грам білкового продукту.

Не менш важливим Хіромі Шинья вважає відмову від молочних продуктів та жирної їжі (маргарин, майонез), адже вони не несуть жодної користі та можуть сприяти розвитку різних захворювань. Також він рекомендує припинити харчуватися на бігу, адже будь-яку їжу необхідно ретельно пережовувати. Так організму буде легше переварити їжу, та і їстимете ви набагато менше.

Почесне місце у своїй системі гастроентеролог відводить споживанню води. Варто відзначити, що він радить пити тільки артезіанську воду, а не з чайника і тим паче не з-під крана. Воду обов’язково слід випити вранці до сніданку. Та й сніданком у жодному разі не нехтуйте, адже ранкове приймання їжі сприяє відтоку жовчі, що накопичилася за ніч.

Хіромі Шинья каже, що вода зволожує слизові оболонки, підвищує імунітет і захищає організм від вірусів. Якщо людина п’є недостатньо води, то слизова оболонка пересихає, через що знижуються її захисні функції й в організм потрапляють різні бактерії та мікроби. Він радить споживати воду за наступною схемою: 500 мл перед сніданком, обідом та вечерею. Вода має бути кімнатної температури.

Відмова від шкідливих звичок та збалансований раціон — запорука міцного здоров’я на довгі роки. Цілком логічно, що завдяки цьому стан здоров’я покращає, організм прийде в тонус і вам більше не знадобляться жодні лікарські засоби.

Вчені навіть припустили, що, дотримуючись принципів правильного харчування, можна змінити свої гени. Тобто, навчившись правильно споживати їжу, можна зробити здоровішим не лише себе, а й наступні покоління.

Погодься, ці рекомендації не такі вже й складні та не вимагають титанічних зусиль над собою, потрібно лише трохи переглянути щоденний раціон і набути декілька корисних звичок. Адже це зовсім невелика ціна за здоров’я і довголіття.

Поділіться коментарем