ЗАЙВА ВАГА: Явні психологічні причини

240

Хто з нас хоча б раз у житті не сидів на дієті? Кого не хвилювала зайва вага, особливо, якщо ви — жінка?

ЛИШНИЙ ВЕС: Явные психологические причины

У сучасному світі працюють не покладаючи рук і ніг індустрії краси, стрункого тіла, спортивного харчування, фітнесу, догляду за тілом, фармацевтики, і все для того, щоб всі ми були стрункими дівчатами! Але проблема не те щоб зменшувалася, вона збільшується, судячи зі статистики пропозицій для схуднення на ринку. І хтось солідно заробляє, а ми віримо в рекламу і беремо участь у марафонах, відвідуємо фахівців, а вага нікуди не дівається! Що робити й чому так?

Психологічні причини зайвої ваги

Ви можете мені заперечити й сказати: “Так ця людина нездорова, у неї гормональний збій, тому вона повненька”. А я вам відповім: гормональний збій або будь-яке інше захворювання може проявлятися в десятках симптомів, але чомусь проявилося в повноті, тіло “обрало” бути повним!

Подивімось, які є явні психологічні причини для виникнення зайвої ваги (ожиріння).⠀

1. Наділення їжі іншими функціями, відмінними від енергетичної.

По суті, їжа потрібна, щоб наповнювати нас енергією для життя, а вона в сучасному світі стала виконувати зовсім інші функції, наприклад, функція проведення часу.

2. Соціальна харчова залежність.

Реклама перекусів, їжі та точки громадського харчування вже знаходяться на кожному метрі. У молодих людей вільне проведення часу складається з переміщення від одного кафе до іншого.

3. Зайва вага як виправдання чогось.

Необхідність жити під прикриттям зайвої ваги, щоб не турбуватися про “нездійснене”.

4. Батьківські установки на їжу, які вже вбудувалися в нас і несвідомо діють дуже потужно.

Наприклад, “якщо ти не хочеш засмучувати маму і хочеш бути хорошим, то їж багато!”.

5. Занадто часто в дитинстві батьки, які не приділяють уваги дитині та не контактують з нею душевно, намагаються спокутати свою провину покупкою солодощів.

А потім у дорослому віці це все вилізе у вигляді проблеми, адже яка жінка не любить солоденького (цукор як замінник любові).

6. Ми часто плутаємо голод із почуттям тривожності — це найпоширеніша причина заїдання.

ЛИШНИЙ ВЕС: Явные психологические причины

Розглянемо 6-й пункт докладніше.

І не забувайте одну дуже важливу річ!

Проблеми з тілом лише відображають те, що відбувається на іншому рівні, головному для людини, але який вона не усвідомлює через страх. Це рівень сприйняття ситуації, почуттів та емоцій, а по-іншому — рівень Душі.

А тепер розгляньмо, наскільки ж схожими є ці процеси в Тілі й Душі! Якщо людина з’їла їжі більше, ніж витратила енергії, то вона відкладеться у вигляді жиру. Тобто стане зайвою для тіла. А що ж відбувається на тонкому плані? Людина отримала про щось інформацію, але “перетравити” її не може або не хоче, бо вона дуже тривожна й руйнівна для неї.

Таким чином вхід енергії є, а на виході нічого немає.

Вона також за законами фізики відкладається. Але ми б так і жили, нічого не усвідомлюючи, якби не зайвий жир (тобто необроблена й закинута подалі інформація).

Що відбувається далі?

Будь-яка руйнівна інформація сприймається людиною з почуттям страху, а то й жаху. Щоб із нею не стикатися і щоб вона не заважала жити, треба багато і часто їсти (жерти). Напевно ви помічали, коли поїси, то голова вже ні про що не думає, а почуттів тим більше немає. Уся кров приливає до шлунково-кишкового тракту і мозок відпочиває. І коли в цей момент у тіла виникне ця зв’язка, стрес зніматиметься тільки так! Ну, ось і весь ланцюжок: стрес, страх, порожнеча, закидання їжею.

Що ж з усім цим робити? Потрібно зрозуміти, що насправді вас змушує кожен раз повертатися до холодильника, навіть коли відчуття голоду немає.

Поділіться коментарем