Запасаюсь свіжими кабачками на зиму, вистачає до наступного сезону – шкірочка не дерев’яніє, а насіння залишаються маленькими і м’якими

1636

Врожай, вирощений на власному городі, хочеться зберегти у свіжому вигляді аж до наступного сезону. Проте у більшості випадків таке бажання нездійсненне. Овочі та фрукти просто не витримують випробування часом і вже до зими втрачають свої смакові властивості.

Однак, не поспішайте впадати у відчай. Кабачки, до речі, можна легко зберегти до наступного сезону. До того ж вони залишаться такими, ніби їх щойно зірвали з грядки.

Про ці маленькі хитрощі я дізналася від своєї двоюрідної тітки, яка на Новий рік дістала з балкона найсвіжіший кабачок, чим мене дуже здивувала. ”Купила” — вирішила я, але тітонька тут же втамувала мою цікавість і сказала, що це її торішній урожай.

фото avatars.mds.yandex.net

Можете собі уявити мій вираз обличчя, коли я побачила, що шкурка у кабачка тоненька, насіння м’які, та й сам він соковитий до того ж неймовірно смачний. Тепер я також зберігаю кабачки на зиму, застосовуючи засіб моєї тітки. З задоволенням ділюсь цим способом з вами.

1. Головне — правильно зрізати! При зборі врожаю залишайте у кабачків «хвостика» не менше, ніж 5-7 сантиметрів. Це потрібно для того, щоб вони не пересихали та довго залишалися соковитими.

Старатися теж дуже не треба, оскільки надмірно довгий «хвіст» теж погано — плід може почати гнити.

2. Сортуємо для зберігання. Найкраще зберігаються кабачки невеликих розмірів, тому обов’язково треба обирати ті плоди, в яких шкірка гарненько загрубіла. Недозрілі плоди містять в собі велику кількість вологи, тобто, більше схильні до гниття.

3. Підготовка до зберігання. Обов’язково залиште зрізані кабачки на пару днів на відкритому повітрі. Це робиться для того, щоб їх шкірка трохи загрубіла — завдяки цьому вони довго будуть залишатися соковитими.

4. Загортаємо в папір. Кожен кабачок потрібно загорнути в папір, щоб він боронив плід від перезволоження. Так, доведеться витратити на цей процес трохи часу, але результат того вартий!

5. Вибираємо місце для зберігання. Якщо є сухий льох, то просто складаємо кабачки до ящиків і відправляємо до нього.

Якщо таких вишукувань немає, то кабачки спокійнісінько перезимують на заскленому балконі чи лоджії — там їх можна просто розкласти на полиці. Та що там, навіть у звичайній квартирної комори вони будуть відчувати себе просто чудово. Головне, щоб там було сухо і темно.

Варто запастися кабачками на зиму. З них можна приготувати багато різноманітної смачної їжі, яка, до всього іншого, ще й дуже корисна, адже вирощена на власній грядці!


Літературний переклад – Ірина Подгурська

Джерело

Поділіться коментарем